GeriKoleksiyonlar Ünlü Türk modacıları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ünlü Türk modacıları

Ünlü Türk modacıları

"Türkiye’nin en ünlü ve en başarılı modacılarını sizin için derledik. İşte modayı elinde tutan moda uzmanları ve yapıtları…"

Arzu Kaprol

Ünlü Türk modacıları

Nişantaşı'nda bulunan Arzu Kaprol Galeri tasarımı ile tasarımcının yaratıcı kimliğini yansıtıyor. Arzu Kaprol 1993 yılında Beymen Academia tarafından düzenlenen yarışmada Özel Kostüm Tasarımı Ödülünü kazandı. Arzu Kaprol aynı zamanda özel kesimlere ve özel kumaşlara sahi pret a porter koleksiyonlarını da Türkiye'ye taşıyan isim…

Ünlü Türk modacıları

Cemil İpekçi

Ünlü Türk modacıları

'Elbise giyinme, örtünme fantazisidir' diyen belkide Türkiye'nin en ünlü yaşayan modacısı Cemil İpekçi uzun yıllardır Türk modasına geleneksel Türk motifleri ve Osmanlı sanatı ile yön vermekte. Özel tasarım kıyafetlerinde en büyük farkı kumaşları ve kumaşların üzerine uygulanan motiflerin zenginlikleri… Cemil İpekçi butikte sadece özel tasarım gece kıyafetleri değil tek olarak üretilmiş pantolon ve elbise bulma şansınızda var. Ayrıca butikte, aksesuarlar, çanta ve şapkalarda bulmak mümkün.

Ünlü Türk modacıları

Cengiz Abazoğlu

Ünlü Türk modacıları

Cengiz Abazoğlu son yıllarda Türk moda dünyasının çıkardığı en önemli modacılardan bir tanesi. Haute Couture olarak çalışan modacı sadece gece kıyafetleri değil gündüz abiyelerinde de en yenilikçi isimlerinden bir tanesi. Tasarımcının giysilerinde asimetrik tasarımlar ve ilginç formlar bulmanız mümkün.

Ünlü Türk modacıları

Dilek Hanif

Ünlü Türk modacıları

Dilek Hanif Türk sanat dünyasının çok yakından tanıdığı bir isim. Sahne kıyafetleri ve gece elbiseleri konusunda oldukça tecrübeli ve deneyimli olan tasarımcı birçok ünlü ismin moda konusundaki tercihleri… Yıllar önce Teşvikiye'de açtığı mağazasında özel tasarım kıyafetleri yurtdışından getirip satarken kendisini tasarım dünyasının içinde bulan Dilek Hanif sahne ve gece elbiselerinin yanında gelinlik tasarımlarında da iddialı.

Ünlü Türk modacıları

Yıldırım Mayruk

Ünlü Türk modacıları

Türkiye’nin en tanınmış modacılarından biri olan Yıldırım Mayruk, birçok farklı ülkede koleksiyonları satılan bir modacı. Gelinlik damat gibi özel gecelere yönelik kıyafetlerde tasarlayan Yıldırım Mayruk her yıl düzenlediği ve büyük ilgi gören defilelerinde asıl kreasyonlarını sergiliyor.

Ünlü Türk modacıları

Gamze Saraçoğlu

Ünlü Türk modacıları

New York’ta Donna Karan için çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönen Gamze Saraçoğlu Teşvikiye’de bulunan butiğinde günlük kıyafetler ve klasik kıyafetler tasarlıyor. Türkiye’de Beymen’de tasarım yaptıktan sonra 2004 yılında Gamze Saraçoğlu Moda Tasarım Stüdyosunu kuran tasarımcı Zara, Marks & Spencer gibi markalar için tasarımlar gerçekleştirdi. Tasarımları Londra, Kopenhag ve Paris gibi önemli kentlerde satılan modacı tasarım ve danışmanlık hizmetleri sunuyor.

Ünlü Türk modacıları

Raşit Bağzıbağlı

Ünlü Türk modacıları

Başarılı tasarımcı 21 yaşında, ilk Couture koleksiyonunun defilesini gerçekleştirdi. Türk moda sektöründeki en genç Couture tasarımcısı olmanın gururunu yaşayan Raşit Bağzıbağlı, çok kısa bir süre içerisinde iş, sanat ve siyaset dünyasından seçkin isimlerin, dünyaca ünlü yıldızların tercih ettiği, elegan tarzıyla fark yaratan bir tasarımcı olmayı başardı. Paris Hilton’un Türkiye ziyareti sırasında keşfettiği modacı Raşit Bağzıbağlı, Hilton'dan yeni siparişler aldığını açıkladı. Aynı zamanda B Rushh markasının yaratıcısı olan Raşit Bağzıbağlı, "Dünya standartlarında bir iş yaptığımı göstermiş oldum. Çok mutluyum. Paris, iki tane daha elbise sipariş etti. Ama benim asıl amacım çağdaş Türk kadınını giydirmek" dedi.

Ünlü Türk modacıları

Barbaros Şansal

Ünlü Türk modacıları

2023’e Hikâyeler” adlı gösteri zincirinin de isim babası olan Barbaros Şansal, bir yandan ulusal markalaşmayı sürdürürken, şimdilerde ise Yıldırım Mayruk Moda Laboratuvarında Türkiye’nin en önemli moda arşivini planlamakta ve küresel organizasyonların yanı sıra, eğitim vermek üzere de yaratıcı stratejiler oluşturmaya çalışmakta olan modacılardan…

Ünlü Türk modacıları

Moda Kanalları Editörü: Burcunur YILMAZ