GeriCinsellik 'Ufaklık'tan haberler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Ufaklık'tan haberler

'Ufaklık'tan haberler

"Kadın ve erkeğin 'tatmin aracı' olarak nitelendirirdik eskiden... Oysa zaman içinde kendine özgü bir kişiliği olduğunu keşfettik. Bay Penis'in komplike dünyasını ve gösterdiği ilginç tepkileri çözümledikçe, gizem perdesini aralıyor ve seksüel nirvanaya çok daha keyifle ulaşıyoruz. İşte Bay Penis'in kişilik analizi ve çok özel taktikler..."

Boyut; erkekler için de kadınlar için de önemli! Ancak çoğu zaman psikolojik açıdan... Zira kadınlar için penisin büyüklüğü ya da kalınlığından çok aslında fonksiyonelliği önemlidir.

Erkekler için bu konu daha sosyal bir klişeye dönüştürüldüğü için önemlidir. Vajina esnek olduğu için her ne kadar büyük penise uyum sağlar gibi gözükse de, ağrılı cinsel birleşmeler yaşayabiliyor. Belki de sırf bu nedenle batı ülkelerinde yapılan araştırmalarda, kadınlar penisin büyüklüğünden çok fonksiyonelliğine önem verdiklerini belirtiyorlar.

Ufaklıktan haberler

Ancak yıllardır süre gelen penis boyutu hakkındaki genellemeler nedeniyle, erkekler bu gerçeği çoğu zaman göz ardı edebiliyor ve kendilerini yetersiz hissedebiliyorlar. Eğer partneriniz penisinin boyutu nedeniyle tedirginlikler yaşıyorsa, ona eğlenceli ve keyifli bir seks hayatının çok daha önemli olduğunu sık sık tekrarlayın. Artı; bu tarz komplekslerini aşabileceği birçok pozisyon da bulunuyor. Bu pozisyonlardan en etkilisi ise klasik misyoner pozisyonu... Hissettiği baskı hassasiyetini o kadar artıracaktır ki, penisinin boyutlarını düşünmek aklına dahi gelmez.

Sabırsızdır!

Süre problemi erkekler için boyut probleminden çok daha önemli... Eğer erkek için bu süre dakikalarla, hatta saniyelerle ölçülüyorsa kendisini çok kötü hissedecektir. Bu nedenle kendini hızlı olmaya programlar...Yapılan bir araştırmaya göre erkeklerin % 80'i birleşme gerçekleştikten 2 dakika sonra boşalıyor. Genç erkekler için ortalama süre 4 dakika iken, kadının orgazma ulaşmak için ortalama 7 dakikaya ihtiyaçları var.

Ufaklıktan haberler

Peki geri kalan bu 3 dakikada neler yapılmalı? Birçok teknik çözüm yolu var, ancak bunlardan en önemlisi erkeğin partneri ile bu konuyu konuşması! Diğer bir çözüm yolu ise ön sevişmeye gereken özenin gösterilmesi... Erken boşalma için birçok tedavi yöntemi bulunuyor. Eğer partneriniz çok hızlıysa bazı teknik yöntemlerin yanı sıra (durup tekrar devam etmek gibi) onunla mastürbasyon oyunlarını deneyebilirsiniz. Boşalma noktasına geldiği anda sonradan tekrar başlamak için kendinizi tutabilirsiniz. Böylelikle kendini nasıl kontrol etmesi gerektiğini çözümleyecektir.

Endişelidir!

Sağlıklı ve düzenli bir cinsel hayatı olan erkeklerde ereksiyon olamama durumu % 10 civarında seyreder. Kısacası partneriniz her 10 sevişmeden birinde ereksiyon sorunu yaşıyorsa bunun nedeni sizi istememesi değil, beyninin gönderdiği sinyallerle sizin verdiğiniz tepkilerin doğru zamanda ve ortak paydada buluşamamasıdır. Bu nedenle sekste iletişim kavramı bir adım daha öne çıkar. Genellikle seksi ve eğlenceyi bir bütün olarak düşünürüz.

Ufaklıktan haberler

Ancak kesinlikle unutmayın ki, penistüm oyunculuğuna rağmen genellikle çekingen ve utangaçtır. Kadının yönlendirmesine ve onayına ihtiyaç duyar. Gergindir ve yatıştırılmaya da ihtiyacı vardır.
Ayrıca şunu da unutmamalısınız ki, erkekler için yaşadıkları her ereksiyon bir diğerinden farklıdır.
Evet; boyutu, süresi ve verdiği zevk farklı olabilir, ancak bu kesinlikle bir hata değildir.

Eğer partneriniz ereksiyon olamıyorsa, bunun nedeni sizi istekli ve tatminkar hissetmemesinden kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda penis utangaçlığını ya da çekingenliğini daha net ortaya koyar. Penis çoğu zaman endişelidir. Onu sakince okşayın, ileride onunla yapmak istediğiniz bir fantezinizden ya da geçen geceden nasıl keyif aldığınızdan söz edin.

Spontane hareket eder!

Erkeklerin kadınları mutlu edebilmek için neden kıyasıya uygun pozisyonları aradıklarını hiç düşünmüş müydünüz? Siz zevk aldığınız takdirde neden onların aldıkları zevk de ikiye katlanır? Bunun tek bir nedeni var! O da penis ile beyin arasındaki ilişki... Kadına zevk verdiğini gören, hisseden erkeğin beyninin penise gönderdiği sinyaller de o kadar yoğun oluyor. Penis; birleşmenin gerçekleştiği sırada aldığı bu sinyallere göre rahatlar ya da gerginliği daha da artar. Aslına bakarsanız onlar da bunun fazlasıyla farkındalar!

Ufaklıktan haberler

Penisi fonksiyonel hale getiren bir diğer unsur ise sürtünmeyi yoğun hissedebildiği anlardır. Kadının üstte olduğu pozisyonlar ise bu haz dalgasını uzun süreli kılar. Ritmi belirleyen ve ne zaman ileri gidip ne zaman duracağına karar veren kadın olduğu için erkek pasif pozisyondadır. Ancak seksin başında erkeğin aşağı pozisyonda olması kontrolü kadına verdiği için erkekler tarafından çok fazla tercih edilen bir pozisyon değildir. Erkek ancak uzun bir süre kontrolün kendisinde olduğu pozisyonlardan sonra kontrolü kadına verir. Bazı erkekler de sekse bu pozisyonda başlamayı seçer. Böylece seks sırasında ne gibi duygu değişiklikleri hissettiklerini daha rahat anlarlar.

Unutmayın ki ereksiyon seks boyunca aynı kalmaz; değişir, artar, rahatlar, tekrar artar, baskının artışına göre de seyir değiştirir. Birleşme sırasında, partnerinizin tercih ettiği bir pozisyondayken birkaç saniye kıpırdaman durun ve tansiyonu nerde hissettiğinize dikkat edin. Bu size, yeni bir his kazandırmanın yanı sıra penisini canlandırmanıza yardımcı olacaktır. Erkekler çoğu zaman penisin, ritme ve değişiklere uyum sağladığı için mekanik bir araç olduğu yanılgısına kapılırlar. Oysa penis spontane hareket etmeyi sever.

Çoklu haz yaşayabilir!

Evet, art arda tekrar gelen haz dalgalarından bahsetmemiz mümkün! Ancak her gün değil! Yapılan en son araştırmalara ve eski teorilere göre erkeğin orgazmı ve boşalma süreci arasındaki ilişki böyle değil. Boşalmayı kontrol etmeyi ve orgazmın evrelerini ayırt edebilen erkekler, boşalma süresini uzatabilmelerinin yanı sıra partnerlerine de çifte orgazm yaşatabiliyorlar. Erkeklerde boşalmanın belli bir enerji kaybına neden olduğunu artık biliyoruz.

Ufaklıktan haberler

Kısacası; erkeklerin orgazmında kadınların orgazmında olduğu gibi birtakım evreler söz konusu... Önemli olan finale ulaşmadan önceki sınırda olabildiğince uzun süre kalmaktır. Peki bu nasıl başarılır? Hiç de sanıldığı kadar zor değil! Erken boşalma sorununda da olduğu gibi kasları kontrol edebilme, senkronize nefes alıp verme, sürekli göz teması ve farklı ruhani ilkeler doğru an ve zamanda devreye girerse erkekler de çoklu orgazm yaşayabiliyorlar.

Özgürlüğüne düşkündür!

Beyin en güçlü cinsel organdır! Bunu artık bu şekilde kabul etmemiz gerekiyor... Penis ise sadece bir aracı... Bunun bir uzantısı olarak da; çoğu erkek kadını tatmin etme! sorumluluğu içinde ister istemez yoğun bir stres yaşar. Beynin yönettiği penis ise işte bu noktada başarısızlıklar sergileyebilir. Baskı altında kalmaması gerekir. Penis özgürlüğüne bir hayli düşkündür. Mastürbasyonun tercih edilmesindeki ana etken de budur.

Ufaklıktan haberler

Mastürbasyon erkekleri söz konusu stres ve baskıdan uzaklaştırdığı gibi dalı 'özgür' bir alan yaratmalarını sağlar. Araya duygusal baskılar ya da sorumluluk duygusu girmeyeceği için daha rahattırlar. Bu nedenle, mastürbasyon sırasında, penisteki sertleşme de daha etkili olabilir. Yapılan bir araştırmaya göre erkeklerin ortalama yaşam süreleri içinde 7200 kez boşaldıkları, bunun 2300'ünün de mastürbasyonla gerçekleştirildiği saptanmış. Meni ise kendini yenileyen kaynak olduğu için boşalmanın hemen ardından hızla üretime devam eder.