GeriModa Trendleri Trendsetter'ların 4 stil durağı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Trendsetter'ların 4 stil durağı

"Bir davette, birileriyle pişti olmaktan nefret ediyorsunuz! Birbirinin aynı giyinen sürüden ayrılmak istiyorsunuz, "biraz farklı olayım. ama tarzımla da konuşturayım" diyorsunuz. O halde rotanızı, alışveriş merkezlerinin bilindik mağazalarından, trendsetter'ların bir numaralı butiklerine çevirin!"

BUKA
Sürüden ayrılmak gerek!

Buka, herkesle bir model olmayı üstünlük saymayan, farklı giyinmekten hoşlanan, kendine özgü giyinmeyi seven kadınlara hitap eden bir kostüm atölyesi... En önemli özelliği, tüm kıyafetlerin uzun süre iletişim danışmanlığı yapan ve aynı zamanda mağazanın sahibi de olan Burçak Ertem'in elinden çıkıyor olması. Çocukluğundan beri kostümlerini kendi tasarlayan, zamanla kendine has bir stil oluşturan Ertem, bu stilini ve gardırobunu herkese açmak istemiş. Koleksiyonu haftalık olarak yenilenen Buka'da, kostümler belirli sayıda üretiliyor.

Fiyatlar, 150-200 TL arasında değişiyor, özel sipariş gece kıyafetleri, erkek ve çocuk giyiminde kişiye özel tasarımlar ve uygulama hizmeti de veriliyor. Modanın esiri değilseniz, Buka'ya mutlaka uğrayın!
www. butikbuka.com
Adres: Hayriye Cad. 18/A Galatasaray/Beyoğlu
CASSETTE
Aksesuar meraklıları için doğru adres!

İki ay önce açılan Cassette, aksesuarları ile insanın aklını başından alıyor! Japonya'dan getirilen muhteşem takıların yanı sıra, Türkiye'de yapılan müthiş bir ayakkabı koleksiyonu var. Mağazanın bir bölümü de kıyafetlere ayrılmış! Aslında makine mühendisi olan mağazanın sahibi, Ulaş Şekeroğlu bu işte tecrübeli; önceden Galatasaray'daki Lazy isimli butiğin ortağıymış! Butikte koleksiyon çok sık değişiyor, hemen hemen her hafta yeni ürünlere rastlayabilirsiniz.

Ayakkabıda; Bilge Köprülü'nün markası Cicci Cocco, Nur Teker'in markası Milkyhead ve Ahmet Baytar'ın kendi adını taşıyan koleksiyonlarına rastlıyorsunuz. Aksesuarda; çoğu genç tasarımcılar tarafından tasarlanan küpe, kolye ve yüzükler, Shinzi Katoh, Carrie Chau tasarımı çanta ve cüzdanlar ile Eda Baysal'ın Pioki çantalarını bulabilirsiniz.

Giyimde; yine Japon pek çok tasarımcının özel koleksiyonlarından seçilmiş ve hepsi birer tane gelen kıyafetler var. Türk tasarımcılardan Nazlı Çetiner'in yüzde 100 yünden üretilen Mandalinarossa Knitwear ve Sena Çevik&Seray Cengiz'in yüzde 100 organik kumaştan üretilen Boa markasını bulabilirsiniz. Fiyatlar; ayakkabı ve botta 150-275 TL, takıda 14-55 TL, kıyafette ise 75-400 TL arasında değişiyor.
www.facebook.com/cassette.butik
Adres: Bağdat Cad. 372/C Şaşkmbakkal/Kadıköy

TABE KIYAMET
Tercihi vintage olanlara...

"Bugünün modası dünden belliymiş" diyorsanız, Tabe Kıyamet'e bir göz atmalısınız. Işıl ışıl kıyafetler, hiçbir yerde bulamayacağınız vintage parçalar, hem günlük hem davetlerde giyebileceğiniz geçmişin ruhunu üzerinde taşıyan elbiseler... Rock Glam'den Disco Girl'e uzanan bir çizgide seksi kıyafetler, janjanlı aksesuarlar ve geçmişin en hit ve popüler ürünleri, Tabe Kıyamet'te önünüze sunuluyor. 'Kıyamete kadar' anlamına gelen mağazanın sahibi, Tunç Tuncay, butikteki kıyafetleri Los Angeles, Paris ve Berlin'deki film stüdyolarına kostüm kiralayan büyük depolardan alıyor. Bu yüzden de öyle çok büyük paralar ödemek zorunda kalmıyorsunuz.

Fiyatlar genellikle, 120-400 TL arasında değişiyor. Mağazada sağlam bir aksesuar koleksiyonu da var! Tabe Kıyamet'in internet sitesi yok ama Facebook'ta grubu var!

Adres: Firuzağa Mah. Bostancıbaşı Sok. No: 17/A Galatasaray/Beyoğlu

BUILDING
Kendi modanı inşa edebilirsin!

Building'in farkı, sisteminde saklı! Building, "Build Your Own Fashion" projesi kapsamında çalışan bir butik. Bu projeye göre, üç ayda bir tasarımcılar değişiyor. Projenin birinci volümü 11 Aralık'ta başlamış; 11 Mart'a kadar sürecek. Bu süre içerisinde Zeynep Tosun, Ceylan Zigoslu, Elif Ergin, Nazlı Ceylan Balduk, Zeynep Duygulu, Gökçen Ataman, Elif Özsezen, Zeynep Atınç, Nazlı Bozdağ, Eda Akpınar, %100 Magenta, Vanessa-Raisa moda tasarımcılarının yanı sıra; seramik tasarımı kedi - köpek couture de bizlerle buluşuyor. Moda koordinatörü Tuğba Kuzdere'nin danışmanlık yaptığı butikte, farklı tarzların yanı sıra, gece kıyafetinden günlük seçimlere pek çok trendi alternatif bulmak mümkün.

Fiyatlar, 120-1.250 TL arasında değişiyor. İçinde "food lab", "apprel" ve "building art I" gibi bölümler bulunduran mekanın, tüm bölümleri interaktif.
www.building.com.tr
Adres: Serdarı Ekrem Cad. No:27/A. Tünel/Beyoğlu


Elele