GeriKişisel Bakım Ter kokusuna son!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ter kokusuna son!

Ter kokusuna son!

"Köşe bucak saklanmanıza gerek yok"

Özellikle yaz aylarında terlemek tam bir işkence. Terleme önleyiciler, koku önleyiciler ya da deodorantların bile işe yaramadığı zamanlar oluyor. Güzellik önünde özellikle kadınlar için büyük engel olan ter kokusu, bir tür sağlık problemine işaret ediyor olabilir.


Kullandığınız ürünlerin hiçbiri bir işe yaramıyorsa, aşırı terleme rahatsızlığınız olabilir. El, ayak, koltuk altı gibi bölgelerde aşırı terleme, hem sosyal hayatınızı olumsuz etkiler hem de gündelik işlerinizde sizi zora sokar. Fazla kilolar, şeker hastalığı gibi kronik rahatsızlıklar, aşırı kafein ve nikotin tüketimi gibi etkenler fazla terlemeye sebep olabilir.


Terlemeyi sağlayan yapı, sempatik sinirlerdir. Çoğunlukla koltuk altı terlemelerinde ya da el terlemelerinde, terlemeye sebep olan sinirlerin yakılmasıyla tedavi uygulanması mümkün. Bu tedavi ile fazla çalışan sinirlerin yakılması ya da kesilmesi sağlanır ve bu sayede terleme sorununuz çözülür. Yüksek verim alınabilecek bir tedavi yöntemi de botoks. Botoksla da fazla çalışan sinirlerin salgı yapması önlenir.