GeriKişisel Bakım Tatil bitti, bronzluk gitti!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tatil bitti, bronzluk gitti!

"Tatilin bitmiş olması teninizin almış olduğu bronzluğun hemen geçeceği anlamına gelmiyor.Cildimiz güneşin verimli ışınlarından hoş bir bronzluk kazandığında kendimizi daha çekici hissederiz. Bu güzel teni ve duyguyu korumak için birkaç küçük öneri..."

Parlak bir cilt için yumuşak temizlik

* Makyaj kalıntılarını ve kiri bir temizleme losyonu ile temizleyin. Ardından cildinizi su ile tekrar yıkayın. Eğer cildinizde lekeler görüyorsanız mutlaka peeling uygulayın. Bu ölü hücreleri temizler ve bronzlaşmış bir alt katmanı ortaya çıkarır. Vücudunuzu hafif kurulayıp kremlenmeyi unutmayın.

* Duş aldıktan sonra havlunuza sarınıp fazla bastırmadan vücudunuzdaki ıslaklığı hafifçe alın. Burada en önemli faktör cildin nemini dengeleyebilmek. Bunun için nemlendirici vücut losyonları ve After - Sun ürünleri kullanabilirsiniz.

Duş alırken cildinizi nemlendirin

Güneş ışınlarının etkisinden nem kaybeden cildiniz için, duş alırken daha fazla kurumaması için mutlaka nemlendirici özelliği olan duş jelleri kullanın. Cildinizin bazı bölümleri soyulmaya başladığında peeling görevi gören duş jelleri ile peeling uygulayın.

Yenileyici bakım

Kendinizi biraz şımartın ve hem yüzünüze hem de dekoltenize özel bir bakım uygulayın. Güneşin yol açtığı olumsuz etkiler ve nem kaybına karşı E vitamini kullanabilirsiniz. Bu vitamin cildin nem oranını dengelerken aynı zamanda serbest radikallere karşı de korur. Aynı zamanda hücrelerin ve dolaysıyla cildin kendini yenilemesini sağlar. Bu arada saçlarınıza da bakım uygulamayı ihmal etmeyin.

Göz maskeleri ile kırışıklara veda edin

Göz altını canlandırmak için sunulan özel bakım pedleri bulunuyor. Bu pedler temizlenmiş cilde uygulanıyor ve 20 dakika bekletiliyor. Dikkat: Pedler günlük bakım kreminin yerine kullanılamaz. Sadece krem yapılan bakımı destekler.