GeriModa Trendleri Tasarım takı adresleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tasarım takı adresleri

Tasarım takı adresleri

"Çok basit bir kıyafeti bile şıp diye gecelere davetlere uygun hale getirebilen takılar bir de özel bir tasarımcıya ait oldu mu tadından yenmiyor."

CEM LOKMANHEKİM
Cem Lokmanhekim benim için pek özel, yaptığı her işe büyük bir hayranlık ve saygı duyuyorum. Kendisi 1992 yılından beri takı tasarım çalışmalarını profesyonel olarak devam ettiriyor. Kısa zamanda sanat dünyasından pek çok ünlünün de olmazsa olmazı haline geliverdi.

Cem Lokmanhekim'in oryantal bir tarzı var, İstanbul gibi Avrupa'nın ve Orta Doğu'nun ortasında kalmış bir şehrin ruhuna uygun doğu-batı sentezli muhteşem takılar tasarlıyor Nişantaşı'ndaki atölyesinde. Bu güzelliklere Cem Lokmanhekim'in dükkânında (Ihlamur Yolu 2/2 Nişantaşı) veya Galatamoda, Bebek Şenliği gibi moda festivallerindeki stantlarında bulabilirsiniz.KISMET by MİLKA

Milka Karaağaçlı'nın sahibi olduğu Kısmet by Milka da bayıldığım takı tasarımcılarından. "Mücevherlerin artık bir anlamı var." diyerek çıkıyor karşımıza Kısmet'ler. Bu enerjiyi gerçekten de çok iyi hissediyorsunuz Kısmet takılarda. Hepsi bir tılsımlı, bir şeyler fısıldamak istiyor sanki onu takan kişiye, kısmeti olmak istiyor belki de.

Siz de kendi kısmetinizi bulmak isterseniz onu Harvey Nichols, Selfridges, Kabiri shops, Brandroom, Midnight Express, Altelier 55, Ozusta, Deno gibi mağazalarda arayabilirsiniz.
AİDA PEKİN by BİHTER AİDA PEKİN

Aida Pekin tasarladığı takılarda zarif ve sadeliği birleştiriyor. Orijinal çizgisiyle benim de her daim kalbimi çalıyor. Oryantal değil ama modern ve sofistike bir tarzı var. Ve her zaman takıları bir oyuncak gibi eğlenceli, enerjik, sevimli.

Aida Pekin aksesuarlar 2006'dan beri bizlerle. Bu zamansız zarif takıları siz de beğendiyseniz Aida Pekin'in Galata'daki mağazasında bulabilirsiniz (Serdar-ı Ekrem 44 A Galata) Ayrıca İstanbul Fashion Week, İstanbul Design Week, Galatamoda gibi etkinliklerde gözleriniz her an onun adına rastlayabilir.
DKAPROL by DENİZ KAPROL

Istanbul Fashion Week'in ilk ve tek takı defilesini yapan Deniz Kaprol'süz bu liste olmazdı tabi ki. IFW 2011'deki defilesi ile hepimizi büyüleyen Deniz Kaprol, takılarla adeta şov yapıyor. DKAPROL adını verdiği markasında bildiğimiz yüzük bilezik, kolye gibi takılar haricinde vücut takılarına da yer veriyor. Günlük hayatta bu aksesuarları kullanmak çok güç olsa da izlemek gerçekten keyifli.

Dkaprol 2004 yılından bu yana var. Siz de bu aksesuarlara Deniz Kaprol'un atölyesinden (Osman F. Seden Sokak Kılıçhan No:6 D:3 Nişantaşı) veya dkaprol.com internet sitesinden ulaşabilirsiniz.
NİLİ SİLVER by ELİF BARUT

Göz alıcı ve şık takı tasarımları ile gümüşten harikalar yaratan Elif Barut, Nili Silver markasını 2008'de kurmuş. Zarif ve modern bir çizgisi var. Üstelik kalitesinden uygun fiyatlarından da ödün vermiyor.

Nili Silver'ın Moda'da şirin bir atölyesi bulunuyor (Haci İzzet Sokak 16/6 Moda) ama daha çok takı partileri aracılığıyla Nili'cilerle buluşuyor. Takı partilerinde hem eğlenmek hem de bu güzelliklerle buluşmak çok keyifli.
Alışveriş Cini