GeriModa Trendleri Takılarınızı El Şeklinize Göre Seçin!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Takılarınızı El Şeklinize Göre Seçin!

Takılarınızı El Şeklinize Göre Seçin!

"El ve bileklerinizin hoşluğu ön plana çıksın!"

Ellerimizin görünümü biz bayanlar için önem taşıdığı kadar, beylerin de bizlerde en çok dikkat ettiği ayrıntılardan biridir. Bakımlı ve temiz görünümlü ellerinizi, takılarınızla daha da hoş göstermek için birkaç tavsiyemiz var.

İnce ve narin parmaklar için yüzük kalınlığı altı mm den düşük olmalıdır. Küçük ve dar yapıdaki aksesuarlar sizi daha zarif gösterecektir.

Eğer parmaklarınız kısa ve el yapınız geniş ise, orta boydaki takılar sizin için daha uygun olacaktır. Ayrıca elinizi daha kalın ve geniş göstermemesi için serçe parmağınıza yüzük takmaktan vazgeçin. Tercihiniz bilezik ve yüzüklerinizde de orta kalınlıktan yana olsun. Saat türündeki seçimlerinizi ise küçük ve yuvarlak olanlardan yapın. Böylece bilek ve parmaklarınız daha zarif görünecektir.

Kemikli görünüme sahip parmaklarınız için dikkat çekici taşlı ürünler, daha uygun olacaktır.

Parmaklarınız uzun, elleriniz de ince ise sizin için neredeyse her türlü aksesuar hoş bir görüntü oluşturacaktır. Ancak yine de seçimlerinizi fazla dar yapıdaki aksesuarlardan yana yapmayın. Elleriniz daha kısaymış izlenimi vermek istiyorsanız, saat seçimlerinizde keskin kenarlı geometrik şekilleri tercih edin.