GeriStil Önerileri Takı tarzınız sizi ele veriyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Takı tarzınız sizi ele veriyor

"Takı, tarihin ilk anlarından itibaren kadının en vazgeçilmez süsü. Hatta vitrini... Öyle ki, takı uzmanları, yapılan seçimlerin, aynı zamanda kadının hayal dünyasını, yaratıcılığını ve kişiliğini de ele verdiğini belirtiyorlar. Evet kadınsı sırlarınız yaşam tarzınız kullandığınız takının dizaynında gizleniyor... Nasıl mı? Sizler için araştırdık."

Klasik

Bir kadının boynunda taşıyabileceği zarafetin diğer adı... Beyaz, bej ya da siyah; inciler. Klasik tarzdaki kıyafetlerinizle en hoş kombinasyonu yakaladığınız inci kolyeler, küpeler, yüzükler aslında sizin zor beğenen kişiliğinizin önemli bir göstergesi. Bir inci tanesinin denizden çıkarılıp işlenme aşamasına gelinceye dek geçirdiği uzun aşamalar gibi, sizin de zor bir beğeniye sahip olmanız estetiğe verdiğiniz değerin bir kanıtı. Ayrıca hayatın manevi ve duygusal yönü sizin için her şeyden daha fazla önem taşıyor.

Romantik

Kimi zaman formuyla kimi zaman da kombin edildiği taşlarla romantik bir görünüm yaratan kolyeler, yüzükler, bilezikler, küpeler... Zarafeti ve ince çizgileriyle her an kırılacakmış gibi hassas bir izlenim veren takılarınız, kişiliğinizde baskın çıkan romantik karakterle uyum sağlıyor. Manevi dünyaya olan yoğun ilginiz, aşk hayatınızda romantizme öncelik vermenizin asıl nedeni.

Neo-Barok

Barok tarzı mimarinin bir yansıması olan büyük göz alıcı yüzükler, iri taşlı broşlar, sallantılı küpeler, gerdanlıklar... Dikkat çekmeyi seven kişiliğiniz takı seçiminize de yansıyor. Barok stili binaların insanın aklını başından alan ihtişamı gibi siz de gösterişten ve şatafattan hoşlanıyorsunuz. Hayatı ve aşkı tutkuyla yaşamak sizin için büyük bir önem taşıyor.

Aristokratlar

İşlemeli bileklikler, kolyeler, altın ve farklı malzemelerle kombin edilmiş küpeler, yüzükler. Kullandığınız takıların, tıpkı bir sanatçının elinden çıkmış bir tablo kadar eşsiz ve değerli olması, seçici ve elit zevkleri olan kişiliğinizin bir parçası. İnce zevklerinizin yanında hassas ve ihtiraslı bir yapıya sahipsiniz.

Kararlı

Renkli taşlarla süslenmiş şık bir kolye ya da yüzük. Her ne kadar küçük bir detay gibi gözükse de sevdiğiniz bu parçalar aslında sizin hakkınızda çok şey ifade ediyor. Hayatın her dönemini planlamış kararlı bir kişiliğiniz var. Bu sayede istediklerinizi elde etmek sizin için fazla zor değil. Ulaştığınız her hedefin ardından kendinizi başka bir amaca odaklamanız, hayatta kısa zamanda uzun yol katetmenizi sağlıyor.

Tıpkı sizin kişiliğiniz gibi renkli ve değişik formlara sahip kolyeler, yüzükler... Esprili karaktersizin simgesi olan aksesuvarlarınız, en az renkli kişiliğiniz kadar dikkati çekiyor. Kimi zaman spor kimi zamansa klasik bir tayyör takımla çok hoş kombinler yaratabildiğiniz ve esprili dizaynlara sahip takılarınız, hayata pozitif bakmanızı sağlayan mizahı yönünüzü ortaya çıkarıyor.

Gelenekçi

Pırlanta yüzükler, küpeler, altın gerdanlıklar, renkler... Takı seçiminizdeki modern çizgilerden uzak gelenekçi profiliniz aslında değişimi fazla sevmeyen kişiliğinizin bir aynası. Gösterişi ve lüksü seviyorsunuz. Geleneklere olan bu bağlılığınız genellikle giyim stilinize de yansıyor. Tayyör takımlar, kürkler, gösterişli aksesuvarlardan oluşan giyim tarzınız takılarınızla uyum sağlıyor.

Maskülen

Kadınsı detaylardan uzak, erkeksi çizgilere sahip gösterişsiz takılardan hoşlanıyorsunuz. Günlük giyimdeki rahat ve fonksiyonellikten yana olan sportif stiliniz, takı tercihinize işte böyle yansıyor. Feminenliğin o duygusal ve kırılgan özellikleri yerine, sert çizgilerden oluşan maskülen detaylar daha çok hoşunuza gidiyor.

Duygusal

Kaç yaşında olursanız olun içinizdeki çocuk ruhunu asla kaybetmiyorsunuz. Günlük yaşamda tercih ettiğiniz spor giyim tarzınızda genellikle canlı ve göz alıcı renkleri kullanıyorsunuz. Kelebek, balık ya da farklı hayvan desenlerindeki kolye başlıktan, küpeler ve broşlar takı tercihlerinizin başında geliyor. Neşeli bir kişiliğe sahipsiniz.

Dizayn

Bilindik formların dışında, farklı çizgilere sahip takılara olan düşkünlüğünüz kişiliğiniz hakkında önemli ip uçları veriyor, ilginç dizaynlardaki bilezikler, kolyeler ve özellikle de yüzükler, değişimden korkmayan, atılgan ve korkusuz karakterinizi simgeliyor. Hayatta elde etmek istediklerinize de kolay ulaşan bir inatçılığınız var.

Naif

Rengarenk boncuklar, değişik taşlar ve kimi zaman da etnik öğelerden oluşan takı zevkiniz adeta kişiliğinizin bir parçası haline gelmiş. Modadan uzak, tamamen kendinize ait giyim tarzınızla değişik kombinasyonlar oluşturduğunuz takı stiliniz, farklı estetik anlayışınızın bir dışa vurumu. Taktığınız aksesuvarlarla kadınsı özelliklerinizi yansıtmakta zorlanmıyorsunuz. Sakin ve kendinden emin karakteriniz takılarınıza da yansıyor.

Country

Deri ve metal kombinasyonlardan oluşan western tarzı kolyeler, bileklikler maceracı kişiliğinizin bir tür dışa vurumu. Risk almaktan korkmayan ve gözü pek karakteriniz günlük hayatınızda sık sık kullandığınız country tarzı takılarla ön plana çıkıyor. Sade giyim tarzınızda çoğunlukla tercih ettiğiniz parça ise jean'ler. Deri-metal kombinasyonlardan oluşan takılarınız ve jean kıyafetlerinizle sade ama şık bir görünüme kavuşmak sizin için fazla zor olmasa gerek.