GeriSpor Fitness Sporcularda Kas Ağrılarının Çözümü: Zerdeçal
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sporcularda Kas Ağrılarının Çözümü: Zerdeçal

Sporcularda Kas Ağrılarının Çözümü: Zerdeçal

"Nöroşirurji Uzmanı Op.Dr. Kerem Bıkmaz sporcularda kas ağrıları için bilgiler verdi."

Şifalı bir bitki olarak zerdeçalı bizler artrit, osteoartrit gibi hastalıkların tedavisinde kullanıyoruz.

Zerdeçalın inflamasyonu önleyici, antiinflamatuar özelliği, ağrı azaltma ve dindirme özelliği,  batı tıbbında da tedavi olarak kullanılmaktadır.Sindirim ve karaciğer rahatsızlıkları, deri enfeksiyonları ve tahrişleri, artirit tedavisinde, kemik hastalıklarında kullanılmakta olan zerdeçalı bol bol tüketmeniz ve ağrılara iyi geleceğini bilmeniz gerekmektedir.

Bitki uzmanlarının hazımsızlık ve ishalin yanı sıra Crohn ve ülseratif  kolitis gibi enflamatuar bağırsak hastalıkları için tavsiye ettikleri zerdeçalı, bizlerde artrit ve osteoartritte, ağrı tedavilerinde kanıtlanmış etkisinde dolayı kullanıyoruz.

Tedavi Amaçlı Kullanımı

✚✚ Enflamatuar bağırsak hastalığı

✚✚ Eklem iltihabı

SPORCULAR KAS AĞRILARINIZI ZERDEÇALLA AZALTABİLİYORUZ.

Şimdi sporcular bu bölüm sizler için geliyor, ekstrim spor yapanlar, farklı kas gruplarını çalıştıranlar, spor sonrası kasları ağrıyanlar, sürekli sakatlananlar spor sonrası ağrıyı azaltmak mümkün.

Peki nasıl mı?

Muhtemelen daha önce hiç duymadığınız bir şeyden bahsedeceğim sizlere.Japonya da son yapılan ağrı tedavisi  çalışmalarının sonuçlarına baktığımızda özellikle sporcularda egzersiz sonrası kaslarda gördüğümüz ağrıları, egzersiz sonrasında alacağınız curcumin yani zerdeçal ekstralarıyla uzun dönemde azaltıp geçirebilmeniz mümkün.

Spor sonrası alıcağınız zerdeçal takviyesi ;

Sakatlanmalara neden olabilen kaslardaki ağrıların sebeplerinden biri olan kreatin  kinaz (CK) miktarlarının dengede kalmasını sağlayıp, ağrıları, inflamasyonları, iltihaplanmaları azaltıp, sakatlanma riskinizi azaltır.