GeriModa Trendleri Soyunma kabinlerine karne verdik
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Soyunma kabinlerine karne verdik

"İndirim sezonu başladı. Alışverişin en yoğun ve de en yıpratıcı olduğu günler. Kalabalık mağazalarda boş bir soyunma kabini bulmak, birkaç parça giysi denemek için uzayıp giden sıralarda beklemek, küçük bir kabinde sıkışıp kalmak, alışveriş keyfinizi eziyete dönüştürebilir. Biz de soyunma kabinlerini teftiş edelim dedik."

Birçok şehirde şubesi bulunan, en kalabalık mağazalara gidip, önceden belirlediğimiz kriterleri aradık. Kabin sayısı, genişlik, doğru aydınlatma, güvenlik ile ayna ve askı sayısı bakımından kabinleri değerlendirdik. Her bir unsuru göz önüne alarak, beş yıldız üzerinden not verdik.

Damat Tween * * * *

Kabinde koltuk var


Soyunma kabinleri her yerde aynı. Kabinlerdeki lüks görünüm, kendinizi iyi hissetmenizi sağlıyor. Kabinler bir oda gibi düzenlenmiş. Her mağazada ancak iki-üç kabin bulunuyor. İçinde renkli kadife veya deri bir koltuk, iki askı ve boy aynası var. İki yanda kanatları bulunan ayna sayesinde elbiseyi değişik açılardan görebiliyorsunuz. Kabinler kadife bir perdeyle kapatılıyor. Yalnız Nişantaşı ve Okmeydanı mağazalarında Damat bünyesindeki Treat Real markasının satıldığı katta, özel bir giyinme odası bulunuyor. Bu oda, mağazadan bağımsız bir müzik sistemine de sahip.

YKM * * * *

Kocaman aynalar


YKM mağazalarının hepsinde aynı kabinler var. Her katta iki ayrı bölümde, üç veya dört kabinden oluşan bölümler düzenlenmiş. Kabinlerin gözden uzak, ayrı bir bölümde olması çok iyi. Perdeyi çektiğinizde içeride kendinizi rahatsız hissetmiyorsunuz. Ancak içi oldukça dar sayılır. Üç askılı metal bir platforma elinizde ne varsa asıp, yığabilirsiniz. Denediğiniz elbiseyi iki yandan da görebileceğiniz, kocaman bir aynasının olması diğer bir avantajı. Kabinlerde oturmak için bir şey yok.

Koton * * * *

Kapıları kilitleniyor


Koton'un bütün mağazalarında aynı kabin sistemi kullanılıyor. Kabinler mağazanın iki farklı köşesinde, ayrı bir bölüm halinde bulunuyor. Büyük bir Koton mağazasında 10'dan fazla kabin bulunsa da, indirim günlerinde uzun sıralar oluşuyor. Ahşap tabanlı kabinde, ayakkabınızı çıkardığınızda yere basmaktan korkmuyorsunuz. Her yerde rastlanmayan, kilitlenebilir kapıları var. Ancak oturmak için bir şey konmamış. İçindeki beş askı deneyeceklerinizi ve üzerinizden çıkardıklarınızı asmak için yeterli. Aynayı tepeden değil, karşıdan aydınlatan yumuşak bir ışığı ve çok yüksek bir tavanı var.

Mango * * *

Aydınlatma kusurları ortaya çıkarıyor


Tüm mağazalarında aynı kabinleri buluyorsunuz. Yere günde iki kere temizlenen halılar konmuş. Tüm şubelerdeki kabinlerin içi, kapıları ve kabinlerin sıralandığı koridor ayna kaplı. Bu aynalı labirent, ilk bakışta biraz kafa karışıklığına neden olabilir. Kabinler ne çok küçük, ne de büyük. Altı ve üstü açık yarım kapıyla örtülen kabinde, iki askı bulunuyor. Bembeyaz parlak bir aydınlatması var. Işık dik geldiği için, aynada vücuttaki her türlü kusuru da görüyorsunuz. Özellikle indirim zamanı uzun sıralar oluşuyor. Oturmak için bir şey yok.

Mudo Collectıon * * *

Yenilenme aşamasında


Mudo'nun kabinleri yenilenme aşamasında. Mudo Collection'ın City ve Store mağazalarına ayrı tipte kabinler konmuş. Store'larda ahşap kapılı, altı ve üstü açık kabinler bulunuyor. Erkek bölümü kabinlerinin içinde ayna yok. Denediğiniz giysiyi görmek için dışarı çıkmanız gerekiyor. Kadın kabinlerinde ayna ve bazılarında puf bulunuyor. Tabanı da ahşap kabinlerin içi oldukça dar. Yakında tüm Mudo'lardaki kabinler, Maltepe CarrefourSA şubesindeki gibi, yüksek kapılı, içi aynalı ve tek tip olacak.

Benetton * * *

İçi yeterince geniş


Tüm şubelerinde ortalama üç soyunma kabini bulunuyor. Kabinin içi yeterince geniş. Parlak bir aydınlatması var. Kabinde bir puf ve duvarlarda iki ayrı askı bölümü bulunuyor. Kabinin kapı değil de perdeyle kapanması, yanlardan görüneceğinizi düşünüp, rahatsız olmanıza sebep olabiliyor.

Yargıcı * * *

Girişi biraz dar


Kabin girişleri biraz dar. Eliniz paketlerle doluyken kullanmakta zorluk çekebilirsiniz. İçeride iki askısı ve geniş bir boy aynası var. Soyunma kabini sayısı yeterli görünüyor. Bulundukları bölüme uzaktan bakınca gömme dolap sanabilirsiniz. İçeride loş ama yeterli bir aydınlatma var, ancak oturmak için bir şey konmamış.