GeriKişisel Bakım Siyah Noktaları Geçirecek Maske Tarifleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Siyah Noktaları Geçirecek Maske Tarifleri

Siyah Noktaları Geçirecek Maske Tarifleri

"En güzel, en sağlıklı cilt, temiz bir cilttir. Yüzümüzü her gün temizliyor olsak da bazı inatçı gözeneklerde siyah nokta oluşumunu engelleyemiyoruz. Siyah noktalarınızı geçirmek pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız işte size siyah noktaları geçirecek maske tarifleri…"

Yüzünüz yağlı olmasa bile, gün içerisinde kullandığınız makyaj malzemelerinden tutun da yediğiniz yemeklere kadar her şey siyah noktaların oluşmasında etkili oluyor. Fazla sürdüğünüz fondöten, allık vb. makyaj malzemeleri gözeneklerinizin nefes almasını engelliyor bu da siyah nokta oluşumuna sebebiyet veriyor. Makyaj bazı kullanıyor yüzünüzü düzenli olarak temizliyor olsanız da gün içerisinde tükettiğiniz yağlı besinler gibi birçok etken siyah noktaları kaçınılmaz kılıyor.

Peki yok mudur siyah noktaların bir çözümü? İşte siyah noktalarınızı geçirecek yüzünüzün pürüzsüz bir şekilde görünmesini sağlarken aynı zamanda cilt renginizi de açacak mucize maske tarifleri!

YAĞLI CİLTLER İÇİN KİL MASKESİ

Kil maskesinin en büyük özelliği, kilin ciltteki yağ dengesini sağlıyor olmasıdır. Özellikle aşırı yağlı ciltler için öneriliyor. Pembe, yeşil ya da beyaz hangi kili kullanırsanız kullanın cildinizdeki yağ seviyesini dengeleyeceği için uzun süreli ve düzenli kullanımlarda oldukça işe yarayacaktır.

Malzemeler:

 • Kil
 • Su

Yapılışı:

Aktarlarda rahatlıkla bulacağınız kilin içine yavaş yavaş su ekleyin ve bu esnada karıştırın. Macun kıvamına geldiğinde, göz ve dudak çevresi haricinde yüzünüzün geri kalanına uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra yıkayın. Daha sonra düzenli kullandığınız nemlendiriciyi sürebilirsiniz.

Siyah Noktaları Geçirecek Maske Tarifleri

GÖZENEKLERİ TEMİZLEYEN YUMURTA AKI MASKESİ

Yumurta akının iki önemli etkisi vardır. Bunlardan ilki gözenekleri temizleyip siyah noktalardan kurtulmanızı sağlamak, ikincisi ise cildi sıkılaştırarak ileride siyah nokta oluşumunu engellemek…

Malzemeler:

 • Yumurta akı

Yapılışı:

Bir yumurtanın sarısı ile akını birbirinden ayırın. Akını çatan yardımıyla biraz karıştırın ve yine yüzünüzde göz ve dudak çevresi haricinde kalan yerlere uygulayın.10-15 dakika beklettikten sonra yıkayıp nemlendiricinizi uygulayın.

CİLT BESLEYİCİ BALLI SABUN TARİFİ İÇİN TIKLAYIN!

ANTİOKSİDAN KAYNAĞI TARÇIN MASKESİ

Tarçın mükemmel bir antioksidan kaynağıdır. A, E, D ve K vitaminlerini içinde barındırır. Birçok mikrop ve iltihap önleyici özelliği de bulunuyor. Cilt için en faydalı maddelerden olan tarçın yüzünüzdeki siyah noktalardan kurtulmanız için birebir!

Malzemeler:

 • Tarçın
 • Limon suyu
 • Zencefil tozu

Yapılışı:

1 çay kaşığı tarçın, limon suyu ve tercihe bağlı olarak bir fiske zencefil tozunu karıştırıp yüzünüze sürün. 10-15 dakika kadar beklettikten sonra yıkayın. Ya da 1 çay kaşığı tarçınla balı karıştırıp kıvamlı bir macun yapın. Yatmadan önce siyah nokta olan bölgeye sürüp bir gece bekletin. Sabah uyandığınızda yüzünüzü bol suyla ve iyice yıkayın. En iyi sonucu almak için 10 gün boyunca her gün tekrarlayın.

MAHMURE ÖZEL