GeriModa Trendleri Siyah Elbisenin Tarihçesi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Siyah Elbisenin Tarihçesi

Siyah Elbisenin Tarihçesi

"Çok şık olmak isteyip ne giyeceğimizi bilmezken elimize gelen ilk şey siyah elbise oluyor. İşte birbirinden farklı siyah elbise modelleri..."

Şimdilerde kurtarıcı olarak adlandırdığımız ve her kadının dolabında mutlaka bulunması gerek dediğimiz küçük siyah elbiselerin 1920'li yıllardan önce var olmadığını biliyor muydunuz? Coco Chanel, küçük siyah elbiseyi moda literatürüne soktuğu günlerde siyah yas dönemlerinde ve cenaze törenlerinde giyilen bir renkti. Sonradan bu kadar sevilip benimseneceği nerden bilinebilirdi?

Deri, payetli, dantel detaylı, daracık ya da süslü olması fark etmiyor, her ortama ve her duruma uygun bir küçük siyah elbise mutlaka bulunuyor.

Payetli küçük siyah elbise

Parıl parıl parlayan payetli küçük siyah elbiseler bir davet ya da düğünde giymek için çok uygun. İster tamamen payetli olsun isterseniz de sadece yakasında ya da eteğinde payet bulunsun, karar sizin ne kadar iddialı olup olmak istemediğinize göre değişecek.
Siyah Elbisenin Tarihçesi
Deri küçük siyah elbise

Deriyi giymek zordur. Her zaman daha fazla dikkat çeker, eğer darsa vücut hatlarını daha çok belli eder. Ancak onun gibisi de yoktur: asi, havalı, cesur... Özellikle bu sezon deri her zamankinden daha fazla ön planda. Deri pantolonlar, deri üstler birçok markanın koleksiyonunda mevcut. Yani deri bir küçük siyah elbisenin tam vakti!
Siyah Elbisenin Tarihçesi
Dantel küçük siyah elbise

Masumiyetin ve zarafetin simgesi dantel, küçük siyah elbiseyle birleşince ortaya mükemmel bir ikili çıkıyor. Aksesuar ve ayakkabı tercihinizle her yöne çekebileceğiniz dantel küçük siyah elbise, size asil bir şıklık veya sevimli bir hava katabilir.
Siyah Elbisenin Tarihçesi
Süslü küçük siyah elbise

İlk bakışta göze çarpacak detaylara sahip bir küçük siyah elbise, dikkatleri üzerinize çekmek istediğiniz ortamlar için birebir. Tüylü, taşlı ya da transparan elbiseler tam iddialı olmayı sevenlere göre....
Siyah Elbisenin Tarihçesi
Dar küçük siyah elbise

Vücudu tamamen saran dar bir küçük siyah elbise gayet seksi gözükecektir. Bu seksiliğe küçük aşırıya kaçmayan dekoltelerle biraz daha katkıda bulunabilirsiniz.