GeriStil Önerileri Şıklığınıza son dokunuşlar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şıklığınıza son dokunuşlar

Şıklığınıza son dokunuşlar

"Eğer aksesuarlarınızı doğru kullanırsanız, şıklığınıza şıklık katabilirsiniz."

Çoraplar
Onlar kızların en yakın arkadaşları. Ama siz siz olun podyumdaki çoraplardan ilham alın ve sadece koyu renklere takılı kalmayın. Bu sezon renkler, desenler ve dantel çok gözde.

Renk
* Kıyafetiniz desenli ise içinden bir renk seçin ve külotlu çorabınızla elbisenizin birbirlerini tamamlamalarına izin verin.
* Kıyafetiniz birkaç renkten oluşuyorsa çorabınızı da o renklerden seçin. (Mesela pastel tonlardaki elbisenizi yine pastel çorapla tamamlayın.)
* Gri, yeni siyah! Artık küçük siyah elbisenizi gri opak çorapla kombinleme zamanı...
* Sophie Ellis-Bextor gibi siz de çorabınızla ayakkabınızı aynı renklerden seçebilirsiniz. Bu sayede bacaklarınız olduğundan daha uzun görünecektir.

Desen
Desenli çorapları iki şekilde kullanabilirsi Ya çorabınızı öne çıkarabilir ya da D&G'nin yaptığı gibi ekose kıyafetinizi yine ekose bir çorapla kombinleyebilirsiniz. Yalnız bunun için 25 yaş altı olmanızda fayda var.

Dantel
80'lerde dantel çoraplara veda etmiştik. Fakat bu sezon dantelin tasarımlardaki üstünlüğü onları hayatımıza geri getirdi. Dantel çoraplar çok trendy seçimler ancak doğru çorabı seçmezseniz bacaklarınızın olduğundan kalın görünme ihtimali var. Anna Friel'inki doğru bir seçim. Çorabını sade bir elbise ve saçla kullanmış.

Eldivenler
Eldivenler bu sezon podyumların vazgeçilmezi. Özellikle İngiliz stili ve kısa kollu ceketler sayesinde. Sizde de varsa, göstermekten çekinmeyin!

Nasıl giymeli
* Onları giymenin iki şekli var. Birincisi, Bottega Veneta defilesinde (altta sağda) görünen şekilde, kısa koflu bir ceketle yine kısa eldivenler kullanmak. Veya kısa kollu bir pelerin ceketle uzun eldivenler takarak farklı bir stil yaratabilirsiniz.
* Daha klasik bir görünüm için naturel tonlardaki eldivenleri tercih edebilirsiniz.
* Eldivenlerinizin üzerine sakın mücevher takmayın. Godfather filminin cenaze sahnesindeymişsiniz gibi görünebilirsiniz.

Eşarplar
* Eşarpların her zaman sofistike bir yanı var. Hiç aksesuar kullan masanız bile boynunuzda bağlı duran bir eşarp sizi farklılaştırır. Eşarp almadan önce, hakkında yanlış ve doğru bilinenlere bir göz atın.
* Daha spor bir görünüm için eşarbınızı boynunuzda bir kolye gibi kullanın.
* Dolce&Gabbana'nın yaptığı gibi boynunuzda bir düğüm atın.
* Çok fazla mücevher kullanmayın. Eşarbınız tüm özelliğini ve işlevini yitirir. O yüzden boynunuzu ve kulaklarınızı boş bırakın.
* Renkli, desenli bir eşarbı çizgili kıyafetlerle deneyin.