GeriMakyaj Sık yapılan makyaj hataları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sık yapılan makyaj hataları

Sık yapılan makyaj hataları

"Doğru şekilde makyaj yapabiliyor musunuz?"

Kadın demek, güzellik demek. Güzellik deyince de aklımıza ilk gelen makyaj oluyor. Makyajsız markete bile gitmeyen biz kadınlar acaba doğru şekilde makyaj yapabiliyor muyuz?


Boynunuz ve yüzünüz aynı renk olmalı. Eğer iki bölge arasında renk farkı varsa bilin ki yanlış fondöten kullanıyorsunuz. Acilen ten renginize en uygun renkteki fondöteni almalısınız.


Makyaja başladığınız ilk gün tekniğinizle aynı şekilde kalem çekiyor, aynı renk ruju mu sürüyorsunuz? Yeniliğin zamanı sizce de gelmedi mi? Kıyafetlerinize dikkat ettiğiniz gibi moda olan makyaj renklerine de dikkat etmeniz gerekir, en azından kendi tarzınızı oluşturmaya çalışmalısınız.


Makyaj uzmanlarının önerisi, far kullanımında tek seferde en fazla 3 renk olması gerektiği. 3 renkten sonrası hem gözü yoruyor hem de gözü bir görüntü sergilemenize neden oluyor.


Dudaklarınızı dolgun göstermek isterken dozu biraz kaçırıp hiç istemediğiniz bir görüntüyle karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden dudak renginizle aynı renk bir dudak kalemi tercih edin ve çizgileri çok belirgin hale getirmeyin.