GeriKadın Sağlığı Sık Grip Olanları Bekleyen Büyük Tehlike
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sık Grip Olanları Bekleyen Büyük Tehlike

Sık Grip Olanları Bekleyen Büyük Tehlike

"Gribal hastalıkları ağır mı atlatıyorsunuz? Yılın büyük bölümünü gripli mi geçiriyorsunuz? Cevabınız evet ise, dikkatli olmanızda fayda var. İç Hastalıkları ve İmmünoterapi Uzmanı Doktor Ülkü Görmez, eğer bağışıklık sistemi bu aşamada tedavi edilmezse ileride lösemi, lenfoma, yumuşak doku kanseri başta olmak üzere pek çok hastalığa yakalanma riski olabileceğini kaydediyor."

Havaların iyiden iyiye soğumasıyla birlikte grip ve üst solunum yolu hastalıkları insanların ana gündem maddesi haline geldi. Halsizlik, yüksek ateş, öksürük ve vücut ağrısı şikayetiyle hastanelere başvuranlar arasında bağışıklık sistemi zayıf olanlar ise hem süreci ağır geçiriyor, hem de sık sık tekrarlayan bir döngü içine giriyor.

Yılın büyük bölümünü gripli olarak geçirenler, iki kat daha dikkatli olmalıdır!Sık Grip Olanları Bekleyen Büyük Tehlike

Gripten Kansere Yol Olur Mu?

Bütün rahatsızlıkların temelinde bağışıklık sisteminin tam ve doğru çalışmıyor olması yatıyor. Sık grip olanların önemle üstünde durması gereken konu bağışıklık sistemi. Eğer vaktinde tedbir almazlarsa ilerde ciddi hastalıklar onları bekliyor. Özellikle lösemi, lenfoma ve yumuşak doku kanseri yakalanılacak hastalıklarda birinci sırada yer alıyor. İkinci sırada vitiligo, sedef gibi hastalıklar bulunuyor ve giderek artıyor. Sık antibiyotik kullanımı da bunları tetikliyor. İltihaplı romatizmalar ise üçüncü sırada yer alıyor.Sık Grip Olanları Bekleyen Büyük Tehlike

10 Kişiden 8’inin Bağışıklığı Zayıf

Türkiye’deki her on kişiden sekizinin bağışıklığının zayıf olduğunu söyleyen Uzman Doktor Ülkü Görmez, içeriden gelen hastalıkların bu kadar yaygın olmasının nedenini buna bağlıyor.

Grip dönemlerinde C vitamin değeri yüksek sebze ve meyvelerin iyi birer koruyucu olduğunu yineleyen Uzman Doktor Ülkü Görmez, vücudun D vitamin seviyesinin yüksek tutulmasını, mutlaka Omega 3 açısından zengin besinlerin tüketilmesini öneriyor.

Koruyucu Basit Bir İmmün Karışım

Pek çok hastalığın önüne çocukluk çağından itibaren geçilebileceğini, bağışıklığı destekleyici beslenme ve yaşam biçiminin bu anlamda çok önemli. İşte evde uygulanabilecek basit bir de immün karışım ile bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz! 

Bağışıklık sistemini güçlendirmeyi amaçlayan karışım şöyle:Sık Grip Olanları Bekleyen Büyük Tehlike

• Bir bardak havuç suyunun içine;
• 1 tatlı kaşığı çörek otu yağı (yoksa zeytin yağı)
• Birer tutam zencefil
• Tarçın
• Zerdeçal ekleyin. 

Bu karışımın yanında istediğiniz kadar ceviz yiyebilir, bol bol zeytin tüketebilirsiniz. Bu karışım her gün veya gün aşırı günün herhangi bir saatinde ama tercihen sabah saatlerinde tüketilmelidir.