Geriİyi Yaşam Şık bir işkadını olmak için
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şık bir işkadını olmak için

"Son günlerde moda da yeni bir akım var; ofis şıklığı.. Ünlü tasarımcılar kıyafetlerini tasarlarken, iş kadınlarını da unutmamışlar. Prada, Calvin Klein, Burberry, Versace gibi dev markalar ofiste şık olmanın yolunu bizlere gösteriyorlar."

İşyerinizde gözalıcı olmak sandınız kadar zor değil. Bazı kadınlar işe giderken ne giyeceğini günler öncesinden tasarlarken bazıları hemen karar vermekten hoşlanır. Çevremize baktığımızda yoğun iş temposu nedeniyle kıyafet seçimine fazla vakit ayıramayanların çoğunlukta olduğunu görebiliriz. İş yaşamı sizi hızlı hareket etmeye zorlasa da ofisinizde şık ve gözalıcı olabilirsiniz.

İşte size birkaç öneri

Öncelikle bu sene modacılar ofiste çorap giymeyi kesinlikle yasaklıyor. İlkbahar, yaz, sonbahar ve hatta dayanabilirseniz kışın bile çorap giymemeye çalışın.

İkinci olarak, kendinizi iş kadını havasına sokmak içn ceket-pantolon takım giymek zorunda değilsiniz artık. Pilili pantolonlara çoktan veda etmiş olmalısınız. Artık pantolonlar düz paçalı. Helmut Lang ve Marc Jacobs'un pantolonları bu sene çok moda. Üstünüze ise, çok fazla göze çarpamayan, uçuk tonlarda hırka ve bluzları giyebilirsiniz. Beyaz gömlek ise her zaman kurtarıcı görevini görür ve size ağır bir hava kazandırırken, dinamizminizden hiçbir şey kaybettirmez.

Üçüncüsü ve en önemlisi alışveriş yaparken paranızın büyük bölümünü ayakkabı ve çantaya ayırın. Doğru seçilmiş ve kaliteli bir çift ayakkabı, üzeriniz nasıl olursa olsun, size bambaşka bir hava verecektir. İş yerinde, özellikle yaz aylarında sandalalet ve arkası açık terlikler giymekten çekinmeyin. Tekrar moda olan kırmızı ojeler ve güzel bir pedikür yapılmış ayaklarda sandalet iyi bir seçim olabilir.

Yaz kıyafetlerinin en büyük tuzağı, dar ve kısa üstlerdir. Bunun dışında bir de kalın kumaşlar dışında yaz ve kış modası arasında aslında pek bir fark yoktur.

Siyah - beyaz modasını ofisede taşıyabilirsiniz. Özellikle siyah - beyaz fular ceket takımlarınızda iddialı gözükebilir.