Geriİyi Yaşam Şık Bir Balık Restaurant'ı mı Arıyorsunuz?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şık Bir Balık Restaurant'ı mı Arıyorsunuz?

Şık Bir Balık Restaurant'ı mı Arıyorsunuz?

"Ankara'da iyi bir balık restaurant'ı arıyorsanız tavsiyemize göz atın... Azerbaycan Caddesinde bulunan Barbun Meze Balık'ı ziyaret ettik..."

Bahçelievler Başkent Ankara’nın en eski ve köklü yerleşim yerlerinin başında gelir. Senelerce Ankara’da kültür ve yaşam konularında özellikle genç ve yaşlı nüfusun birbirleriyle sentezleşmiş yaşantısının uyumla sürdüğü ,kabalık caddeleri,lüks ve gösterişli araçlarıyla İstanbul’un küçük Bağdat caddesidir belki de.Bizde bugün bu nezih semtin eski 3. Caddesi olarak bilinen Azerbaycan Caddesinde köşe başında bulunan küçük ve şık balıkçısına konuk olduk.

Şık Bir Balık Restaurantı mı Arıyorsunuz

Barbun Meze Balık , 1994 yılından beri Bahçelievlerin en meşhur ve en kalabalık caddesi olan 7.Cadde’deki Seven Pub’ın sahibi Durul Kılıç ile ortağı Afşin Polat’ın daha çok benimseyip sevdiği rakı-balık sentezini meyhane kültürüyle buluşturmak istemesiyle ortaya çıkmış. Şubat ayının başında açtıkları mekanlarında mezeler adeta kültür yelpazesi gibi. Hatay’ın humusu, muammarası, ege bölgesinden meşhur ege otları ,enginar, köpoğlu,bamya turşusu,deniz mahsulleri salatası,midye salatası, karadenizin karalahana sarması hatta Halep işi dolma ve sarmaları gibi daha bir çok çeşit mezeyi günlük yaptıklarını söyleyen işletme sahiplerinden Durul Bey özellikle çıkan mezelerle birebir ilgilendiğini ve kendi beğenmedikleri mezeyi kesinlikle misafirlerine sunmadıklarını ekliyor.

Şık Bir Balık Restaurantı mı Arıyorsunuz

Menü ve fiyat listesi bulundurmadıklarını ,fiyatlarının lezzete kıyasla çokca uygun olduğunu söyleyen Afşin Bey menü olmamasını sabit bir meze listesine bağlı kalmadıklarına bağlıyor. Ortalama 25 ile 35 çeşit arasında değişen bir meze yelpazesi bulunduğunu söyleyen Afşin Bey, lezzeti hedef aldık sloganı ile hareket ettiklerini,her damağa hitap ettiklerini,balık sevmeyenler için de alternatifleri olduğunu söylüyor.Buna ilaveten ara sıcaklar içinde geniş bir yelpazeleri bulunuyor. Tereyağlı Yaprak Ciğer,Karides Hamsi şiş,Balık Köftesi,Pastırmalı Tereyağlı Sıcak Humus,Kalamar ızgara,kalamar tava bunlardan başlıcaları.Balıklarsa mevsimsel değişebiliyor. Bizi yemekler haricinde ayrıca mest eden bir diğer husus ise müzikler oldu. Müzikleri her yaşın seveceği bir anlayışla özenerek hazırladığını söylüyor Afşin Bey. Kah 70 lerden kah 90 lar ve günümüzden oluşan bir müzik listelerinin olduğunu ve haftalık mutlaka listeye yeni parçalar katarak misafirlerinin güzel vakit geçirmesine katkıda bulunduğunu söylüyor.

Şık Bir Balık Restaurantı mı Arıyorsunuz

Pazar günleri kapalı olduklarını ve tüm personelle birlikte kendilerinin de dinlenmeye vakit ayırmak için böyle bir şeyi tercih ettiklerini söyleyen Durul Bey, haftanın altı günü öğlen saat 16 dan itibaren servise açık olduklarını ve otomobilleriyle gelecek misafirleri için de vale hizmeti bulundurduklarını ekliyor.

Adres: Azerbaycan Cad (3.cad.) Y.Bahçelievler 108/C, Ankara