GeriModa Trendleri Sezonun Trendi: Fiamma Çanta
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sezonun Trendi: Fiamma Çanta

Sezonun Trendi: Fiamma Çanta

"Bu çantaya iyi bakın. Klasikler arasına gireceğini düşündüğümüz Salvatore Ferragamo’nun ‘it-bag’i Fiamma karşınızda..."

Moda dünyasında büyük etki yaratan parçalar, büyük bir ışıkla parlar ve aynı hızla sönebilirler. Bunlar arasında hızla popüler olup çabuk tüketilen parçalar değil, daha klasik ve kalıcı olanlar elbette ikonlaşıyor.

Modanın yönünü belirleyen ve markalarının isimlerinin de önüne geçen bazı çantalar var ki, onlar 'it-bag' unvanını alıyor. Chanel’in Classic Flap’i, Hermes’in Birkin’i ya da Louis Vouitton’un Speedy’si bunlardan bazıları.

Bu kadar kalıcı ve döneme damgasını vuracak çantalar çok sık ortaya çıkmıyor elbette. Ama bu sezon bizce onlardan biri ile karşı karşıyayız. Sofistike ve özgün tasarımları ile ünlü modaevi Salvatore Ferragamo’nun sezona, belki de daha uzun bir döneme damgasını vuracak bir çantası var. Adı: Fiamma.Sezonun Trendi: Fiamma ÇantaFerragamo’nun meşhur modeli Gancio’dan izler taşıyan Fiamma, Salvatore Ferragamo'nun en büyük kızının adını taşıyor. 1998 yılında vefat eden Fiamma Ferragamo, 70’lerde markanın çantalarının arkasındaki isimdi.

Fiamma’nın ismini ölümsüzleştirecek olan çanta, Salvatore Ferragamo markasının klasik hatlarına sahip. Son derece şık, aynı zamanda fonksiyonel olan çanta sonbahar-kış sezonuna iddialı bir giriş yaptı.

Sezonun Trendi: Fiamma Çanta

5 farklı boyu bulunan Fiamma’nın en çok dikkat çeken boyu, sınırlı sayıda üretilen mini modelleri. Çanta koleksiyonu, klasik kol çantasından omuz askılılara ya da el çantası modellerine kadar geniş bir yelpazeye sahip. Boyların çeşitliliği kadar kullanılan malzemelerde de birçok farklı materyale rastlıyoruz.

Kullanılan materyaller arasında deri, piton, anakonda ve timsah gibi egzotik deriler, tay tüyü ve Swarovski taşları bulunuyor. Fiamma’nın çeşitleri arasında 2014-2015 Sonbahar-Kış sezonunun en iddialı modellerinden olan kürklü bir modele de ye verilmiş elbette. Oldukça gösterişli olan bu model, moda ikonlarının gözdesi oldu bile.Sezonun Trendi: Fiamma ÇantaChiara Ferragni, Miroslava Duma, Anna Dello Russo gibi ünlü isimlerin şimdiden favorisi haline gelen Fiamma, moda tutkunlarının arzu nesnesi haline gelmiş durumda. Salvatore Ferragamo Fiamma’nın fiyatı boyutuna ve kullanılan materyale bağlı olarak 1.650 dolardan başlayıp 2.700 dolara kadar çıkıyor.Sezonun Trendi: Fiamma Çanta