GeriMakyaj Sezonun Makyaj Trendi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sezonun Makyaj Trendi

"Önümüzdeki sezon nasıl bir makyaj tarzını benimseyeceğinize bir türlü karar veremiyorsanız yazımıza bir göz atın. Bu sezon altın sarısı, mercan ve tavus yeşilinin hakimiyeti kendini gösteriyor. Dudaklar ise her zamankinden daha parlak ve etkileyici."

Altın Göz

Parlak pudrayı ön plana çıkartmak istediğiniz yerlere, yani yanaklara ve gözlere kullanın. Fırçayı burun hariç yüzün her bölümüne değdirin. Gözlere derinlik vermek için altın sarısı göz farını tercih edin. Kirpik diplerini ise metalik altın rengi eyeliner ile belirginleştirin. Son olarak bol rimel uygulayıp, parlatıcı sürün.

Keskin Çizgiler

Eyeliner'ı ince bir çizgi halinde kirpik diplerine çekin. Aynı işlemi alt kirpik diplerine de uygulayın. Ama çizgiyi daha ince tutmaya özen gösterin. Burada önemli olan çizgileri biraz uzun tutmak. Ancak böyle olursa kedi gözünü andırabilir. Dudakların cilalanmış gibi görünmeleri için şeftali rengi bir parlatıcı kullanın.

Menekşe Gözler

Mor farı fazla koyu olmayacak şekilde sürün. Göz kapağının orta bölümüne açık renk bir farı, küçük dokunuşlarla uygulayın. Gözlerin ön plana çıkması için dudaklara yalnızca parlaklık verecek olan vazelini sürün.

Tavus Yeşili

İlk önce göz kapaklarına çimen yeşili bir far, üzerine de turkuvaz rengi başka bir farı kullanın. Korkutucu olmaktan öte seksi bir görüntüye bürünmesi için de kullandığınız farı kaşlardan uzak tutmaya gayret edin. Dudaklara gelince; bu güzel tabloyu tamamlaması için lavanta rengi bir ruju tercih edin.

Melek Yüzü

Işığı yakalamayı çok iyi beceren buzlu pembeyi dudaklarınızda kullanın. Krem formunda yoğun ışıltı sağlayan bir ürünü ise göz ve yanaklarda kullanın. Kirpiklere bir miktar rimel ve göz kapaklarının ortasına da parlak beyaz far uygulayın.

Sesini Yükselt

Dudaklara derinlik vermek için ruju sürerken dudak fırçası kullanın ve rengi birkaç kat dudaklarınıza geçin. Dikkatli sürüp taşırmadığınızda göreceksiniz ki, kalem kullanmaya gerek kalmayacak. Yanaklara ise mercan rengi allığı hafifçe sürün.