GeriModa Trendleri Sezonun en şık aksesuarları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sezonun en şık aksesuarları

"Neler giymeniz gerektiğini öğrendiniz, şimdi sıra neler takmanız gerektiğinde."

Ayakkabılar ve kıyafetler gibi, artık aksesuarlar da her sezon değişiyor. Birçok ünlü tasarımcı koleksiyonunda artık şapka, kolye, eldiven gibi ayrıntılara da yer veriyor. Yani artık aksesuar modası da var.

Bu sezon şapkalarda pastel ve pembe tonları ağırlıkta. Tüylü ve yünlü kumaşlardan yapılan şapkalar hem çok sıcak tutuyor, hem çok şık görünüyor. Şapkalarda dikkati çeken özelliklerden bir diğeri de aşağı doğru inen kalın kenarları ve bu kenarlıkların hemen başlangıcına koyulmuş, fiyonk şeklinde bağlanmış kurdeleler. Genel olarak kırmızı, mor, pembenin açık tonları gözümüze çarpıyor. Giysilerin ve ayakkabıların aksine siyah şapkalarda pek de revaçta değil.

Eldivenlere gelince, yine şapkalardaki gibi pastel renklerle karşılaşıyoruz. Yalnız geçen yılki rengarenk eldivenlerin yerini bu sene daha klasik kesimli ve tek renk eldivenler alıyor. Tam bilekte biten ve ya dirseğe kadar uzanan eldivenler ise çok şık ve zarif.

Takılarda ise yine büyük modası hakim. Büyük taşlar yine revaçta olduğu gibi, ayrıca bu yıl altın ve gümüş görünümlü büyük, desenli çiçekler ve kelebekler de moda. Sarı ve beyaz altın tasarımlarda bolca kullanılmış, bu yıl gümüşün hakimiyeti sona eriyor gibi görünüyor. Altın rengi iri halkalı zincirler ve iri top şeklinde süsler kışın bolca karşılaşacağımız aksesuarlardan.