GeriAşk Sevgili bulma kılavuzu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sevgili bulma kılavuzu

Sevgili bulma kılavuzu

"Uzun zamandır bir sevgiliniz yok ve siz neredeyse hayat boyu yalnız kalacağınız fikrini kabullenmek üzeresiniz. Yine de ümidi kesmeden önce şöyle bir düşünün: Acaba elinizdeki bütün fırsatları değerlendirdiniz mi?"

Bir erkekle birlikte olmanın ne de­mek olduğunu unutacak kadar uzun süredir flörtü olmayan ya­kın dostlarımın şikayetleri hep aynı: Ortalıkta adam yok. Aslında pek de haksız sayılmazlar çünkü belli bir yaştan sonra insanın hayatı gerçekten de iş-ev-kemikleşmiş arkadaş grubu üçgeninde dönüp durmakla geçiyor. Özellikle çalışma haya­tı, özel hayatın önemli bir bölümünü çaldı­ğı için gezip dolaşmaya, yeni çevrelere girmeye ve dolayısıyla yeni erkeklerle tanışmaya vakit kalmıyor. Ayrıca hız çağının hız­lı insanları olarak hayatı yaşamıyor, adeta hızlı hızlı yiyip bitiriyor ve artık kendimize yeni bir duygusal ilişki aramaya uzun za­man dilimleri ayıramıyoruz. Oysa hayallerinizin erkeğiyle her an her yerde karşıla­şabilirsiniz. Biraz gözünüzü açın, yeter.

Sevgili bulma kılavuzu

Aile vasıtasıyla: Genç insanların büyük bir kısmı, anne babaları aracılığıyla yeni bir er­kekle ya da mesela bir aile dostlarının oğ­luyla tanışmanın görücü usulüne doğrudan giriş anlamına geldiğini düşünerek bu tip teklifleri büyük bir hiddet ve kesin bir dille reddederler. Oysa asıl bu tavır dar kafalı­lık anlamına geliyor. Şöyle düşünün: Sizin beğenebileceğiniz bir erkek büyük olasılık­la sosyal, ekonomik ve kültürel düzey olarak sizinle üç aşağı beş yukarı aynı olacak­tır. Ayrıca eğer iş ciddiye binerse ailesine düşkün bir insan olarak kendi ailenizle onunkinin iyi anlaşmasını da isteyeceksi­niz. Öyleyse anne babanızın yakın bir dost­larının çocukluğunuzdan beri görmediği­niz oğluyla tekrar görüşmeyi "görücü usu­lü" diye etiketlemeniz çok anlamsız değil mi? Sonuçta kimse size baskı yapıp "Bu adamla evlenmek zorundasın" demiyor. Birlikte bir yemek yersiniz, birbirinizden hoşlanmazsanız bir daha görüşmezsiniz. bu kadar basit! Ama ya hoşlanırsanız?

Konserde: Önümüz yaz... Açıkhava konser­leri, festivaller, dans ve sınırsız eğlence si­zi bekliyor. Malum, konserler her zaman in­sanların kendilerini rahat hissettikleri, ke­yifli ve kaynaşmaya açık oldukları bir at­mosfer yaratır ve size düşen de bu atmos­ferden yararlanmak... Sokakta ya da bar­da gözünüze kestirdiğiniz bir erkeğe yaklaşmaya cesaret edemiyor olabilirsiniz ama konser ortamında bunu yapmamanız için hiçbir neden yok. Cesaretinizi toplayıp lafa müzikten girerek bir sohbet başlatmanız ve hiç ummadığınız bir ilişkinin ilk adım­larını atmanız gayet mümkün. Özellikle bi­let kuyruğu, büfe ve kapı önü gibi kilit nok­talarda gözünüzü dört açın. Ne de olsa git­tiğiniz bir konserde sadece yakışıklı ve çe­kici olmakla kalmayıp sizinle ortak ilgi alanlarına, en azından ortak müzik zevkine sa­hip birçok erkek olabilir ve bu da duygusal bir ilişki için harika bir çıkış noktası...

Sevgili bulma kılavuzu

Tatilde: Yeni erkeklerle tanışmak için en ideal durumlardan biri de tabii ki tatil... Di­yelim ki sevgiliniz olmadığı için kız arkadaşlarınızla şöyle bir güney sahillerine uzandınız. Uzun ve karlı kış günleri boyun­ca özlediğiniz güneşin tadını çıkarıyor, kum­salda saatlerce yatıyor, bir yandan bronzlaşıp bir yandan kitap okuyarak kışın stresini atmak ve bir dahaki kışa enerji topla­maktan başka bir şey düşünmüyorsunuz. Oysa yalnızlığınızı kabullenip bütün gün oturmak yerine yanınıza bir arkadaşınızı alıp sahilde yürüyüşe çıksanız, belki de ka­deriniz değişecek. Aynı şekilde küçük çap­lı kültür turlarını ve doğa yürüyüşlerini de yabana atmamak gerek. Eğer bu tip konulara ilginiz varsa ya da kendinizi geliştir­mek istiyorsanız böyle bir geziye katılabi­lir ve sizinle aynı amaçla yollara düşmüş, tıpkı konserde olduğu gibi ortak ilgi alanlarına sahip olduğunuz çok hoş erkeklerle bir araya gelebilirsiniz. Yeni bir ilişki yaşar ya da yaşamazsınız ama en azından güzel dostluklar kurabilirsiniz. Edindiğiniz bilgi­ler ve gördüğünüz yerler de cabası...

Sevgili bulma kılavuzu

Internet'te: Biraz tartışmalı bir tanışma ala­nı olsa da bilgisayar başında tanışıp çok mutlu bir ilişki yaşayan çiftlerin varlığı ke­sinlikle inkar edilemez. Eğer daha önce bu yöntemi denemediyseniz ve yalnızlığınız yavaş yavaş sizi bunalıma sürükleyecek raddeye geldiyse, chat sitelerine girerek yeni erkeklerle tanışabilirsiniz. Yalnız Internet üzerinden dostluk kurmadan önce bu işin avantajlarını ve dezavantajlarını bilmenizde yarar var: Bir kere karşınızdaki erkeğin tipini göremeyeceksiniz. Ayrıca size Brad Pitt kadar yakışıklı olduğunu söylemesi de pek bir şey ifade etmiyor, çünkü bilgisayarın başı çoğu insan için "serbest atış alanı"dır. Fakat bir de eskiden tipiyle sizi etkileyip sonradan karakterleriyle de­rin hayal kırıklıkları yaratan erkekleri ha­tırlayın. İnternet'te karşınızdaki insanı ön­ce kafa yapısı, zevkler, beğeniler, dünya görüşü ve hayata bakış açışı gibi önemli konularda tanımak gibi bir şansa sahipsi­niz. Yani bu yöntem iflah olmaz yalnızlar için bir kez olsun denemeye değer. Fakat şu gerçeği de daima aklınızın bir köşesinde tutun: Chat yaptığınız insan cinsiyeti, yaşı ve medeni durumu başta olmak üze­re her konuda yalan söylüyor olabilir. En azından başlangıç için temkinli olun ki son­radan başınıza daha büyük dertler açılıp bekarlık günlerinizi özlemeyesiniz!

Sevgili bulma kılavuzu

Arkadaşlar aracılığıyla: Gördüğünüz gibi en güvenli yolu en sona sakladım. Evet, belki o çok sevdiğiniz dostlarınız size bugüne ka­dar bir tane bile elle tutulur adam getirip sitemlerinize hedef olmaktan kurtulmayı beceremediler, ama hiç belli olmaz. Sonuç­ta zevkinizi, yaşam tarzınızı, sosyal konumunuzu ve ne tip erkeklerden hoşlanabileceğinizi en iyi onlar biliyor. En iyisi siz de biraz daha fazla çaba gösterin ve arkadaşlarınızla baş başa buluşmanın yanı sıra on­ların diğer arkadaşlarıyla da bir araya gelmeye çalışın. Tanımadığınız çevrelerden ve gruplardan kaçmayın, fırsatları değerlendirin. Unutmayın ki hiç ummadığınız bir çevrede, hiç ummadığınız bir erkek, hiç um­madığınız bir özelliğiyle ilginizi çekebilir ve onunla, ortak arkadaşınıza hayatınız bo­yunca minnettar kalmanızı sağlayacak ka­dar mükemmel bir ilişki yaşayabilirsiniz.

Sevgili bulma kılavuzu

False