GeriAşk Ses var görüntü yok!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ses var görüntü yok!

Ses var görüntü yok!

"Uzun zamandır göz göze bakıştığınız ya da elde etmek için peşinden koştuğunuz erkekle sonunda tanıştınız. İlk işiniz telefon numarasını almak oldu. Peki ya daha sonra?"

Numarayı çevirirken elleriniz titriyor ya da kalbinizde hızlı çarpmalar olabilir. İlk önce rahatlayın ve sonra aradığınızda karşılaşabilceğiniz değişik tepkileri düşünün. İşte bunlardan bir kaçı:

Telefona başkası çıktı

Telefona bakan kişiyle kibarca konuşmalısınız. Telefona bakan bir bayansa hemen kötü senaryolar kurup sevgilisi olduğunu düşünmeyin. Unutmayın onun da bir annesi, kızkardeşi ya da kuzeni olabilir. Kibar davranın ve nazikçe onu isteyin. Eğer yoksa isminizi ve telefon numaranızı bırakın. O sizi arayıncaya kadar da elinizi telefondan uzak tutun.

Telefonu açtığında

Numarayı çevirdiniz ve karşınıza "o" çıktı. Bu durumda şaşırabilir ve panikten ne söyleyeceğinizi unutabilirsiniz. Hemen bir mazeret uydurun ve birazdan arayacağınızı söyleyin. Telefonu kapatıp sakinleşin ve sonra tekrar arayın.

Aradınız fakat konuşma istediğiniz gibi değil

Eğer aradığınızda size soğuk davranıyorsa ve sizinle ilgilenmiyorsa "benimle konuşmak istemiyorsun galiba" diyerek ne yapmaya çalıştığını anlamaya çalışabilirsiniz.

2012 alyans modellerini görmek için tıklayın!

Sessizlik

Telefonda konuşmanın en kötü yanı da sessizlik riskinin çok fazla olmasıdır. Bu durumda ortada iki gerçek vardır. Ya çok çekingen biri ile karşı karşıyasınız ya da sizden hoşlanmıyor.

Birşeyler yapmayı teklif etti

Önce sakin olmalı ve ne kadar sevindiğinizi belli etmemelisiniz.buluşacağınız yeri ve saati sorun. Ve buluşmaya hazırlanmaya başlayın.

Sizden hoşlanmadığını anladınız

Olabilir sakın kendinizi yıpratmaya kalkmayın. Bir bahane bulun ve telefonu kapatın. Mesela "kapı çalıyor" bahanesi iyi bir bahane olabilir.

2012 alyans modellerini görmek için tıklayın!