GeriMakyaj Serenay Sarıkaya Makyajı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Serenay Sarıkaya Makyajı

Serenay Sarıkaya Makyajı

"Saçı, makyajı ve tarzı ile gerçek bir ikon olan Serenay Sarıkaya’yı mercek altına aldık. Gala ve kırmızı halı seçimleri ile dikkat çeken ünlü oyuncunun her zaman kusursuz görünen makyajını nasıl yapabileceğinizi biliyor musunuz? İşte aşama aşama Serenay Sarıkaya makyajı!"

1- Öncelikle cildinize uygulayacağınız fondöten seçimi çok önemli. Serenay Sarıkaya koyu renkli fondötenler kesinlikle uzak duruyor. Işıldayan beyaz bir ten için cildinizle aynı tonda bir fondöteni fırça ya da sünger yardımı ile ince kat olacak şekilde uygulayın.Serenay Sarıkaya Makyajı2- Cildine açık renk bir fondöten uyguladığı için göz altınıza da çok açık bir renk kullanmamaya özen gösterin.

3- Serenay Sarıkaya’nın harika elmacık kemiklerinin biraz da makyaj hilesi olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Şimdi kontür fırçası ile elmacık kemiklerinizin hemen altın bronzer ile köntür çekin. Cilt makyajınız böylece tamamlanmış olacak.Serenay Sarıkaya Makyajı4- Şimdi sıra göz makyajına geldi. Serenay Sarıkaya bronz ve çok açık kahve renklerde far kullanıyor göz makyajında. Birbirine çok yakın 2 tonda fara ihtiyacınız olacak bu aşamada. İlk olarak açık renkli farı güzünüzün katlanma kısmına kadar sürün. Daha sonra daha koyu olan farınızla çok hafif gölge verin. Koyu renkli farı ince uçlu bir fırça ile al kirpiklerinizin dibine kalem çeker gibi çekin ve hafifçe dağıtın. Tek kat ince yapılı bir rimel ile kirpiklerine doğal hacim kazandırmayı da unutmayın.Serenay Sarıkaya Makyajı5- Allık olarak toprak tonları kullanmanız gerekiyor. Burada dikkat etmeniz gereken mat bir allık olmaması, biraz pırıltılı bir allık tercih etmelisiniz.Serenay Sarıkaya Makyajı6- Geldik dudak makyajına, genellikle nude renkler kullansa da bordo rujları da oldukça seviyor. Ancak bizim bu makyajda kullanacağımız nude bir ruj olacak. Nude renkteki rujunuzu sürmeden önce yine aynı tondaki dudak kalemi ile çerçevelemeyi unutmayın.Serenay Sarıkaya Makyajı

Hazırlayan: Merve Hazinedaroğlı