GeriKadın Sağlığı Selülite en etkili yöntem!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Selülite en etkili yöntem!

Selülite en etkili yöntem!

"Vücut şekillendirme ile ilgili estetik trendlerinde tüm dünyada adından sıkça sözedilen iki yöntem, 'UltraShape ve Body Thermage' ile senkronize bir tedavi öne çıkıyor."

Bölgesel yağ fazlalıkları için Yeni UltraShape çözüm olurken, Body Thermage tek seansta selülitleri azaltıyor ve zaman içersinde ciddi bir cilt sıkılaşması sağlıyor. Yöntemle ilgili bilgileri Medikal Estetik Derneği Başkanı Ali Kerim Diler'den aldık.

- Yeni UltraShape nedir? Eskisiyle farkını nasıl açıklıyorsunuz?

Yeni UltraShape lokal yağlanmaya karşı etkili ve güvenli bir vücut şekillendirme yöntemidir. Yağ dokusunda odaklanan ses dalgalarının yarattığı basınçla, yağ hücrelerinin parçalanmasına sebep olur. Bu sayede yağ kalınlığını azaltır ve ameliyatsız vücut şekillendirmeye, lokal yağlanmadan kurtulmaya yardımcı olur. Sonuçları, bilimsel ve klinik olarak kanıtlanmış, ölçülebilir, tomografi, MR gibi görüntüleme yöntemleriyle ispatlı ve göreceli olarak uzun sürelidir.

Selülite en etkili yöntem

- Kimlere uygulanır?

Odaklanmış ses dalgaları tedavisi sağlıklı kadın ve erkeklerde kullanılabilir. Bölgesel yağlarından ameliyatsız kurtulmak isteyen hastalara alternatif bir incelme olanağı sunar. Elbette hasta beklentilerini sınırlandırmak ve mucizeler vadetmemek gerekir. İdeal hastayı seçmek yöntemin başarısı için kuşkusuz son derece önemlidir.

- Hangi bölgelerde etkilidir? Kavitasyon ultrasonlarından farkı nedir?

Bu sistemin uygulanabileceği bölgeler; karın, bel bölgesi ve basenlerdir. Kavitasyon ultrasonları, ısı etkisine dayanır, ses dalgaları odaklanmış değildir ve depo yağı, hücre içinde eritir. Oysa bu sistemde ses dalgaları belirli bir derinlikte odaklanır ve yağ hücrelerini ses dalgalarının yarattığı yüksek basınçla patlatır.

Selülite en etkili yöntem

- Nasıl uygulanır?

İşlem 45 ile 60 dakika arasında değişen seanslarda, karın, kalça, bel bölgesinde ses dalgaları kullanarak, yağ hücrelerini diğer dokulara zarar vermeden ortadan kaldıran bir teknolojidir. UltraShape tedavisi sırasında, yağ hücrelerinin çeperleri çatlar. Yağ hücreleri önce sıvı olarak hücrelerin arasına yayılır ve sonra da damar ve lenf sistemleriyle karaciğere gider. Karaciğer, bu yolla gelen yağları, tıpkı yemekten gelen yağlar gibi, doğal olarak metabolize eder. Bir kısım parçalanmış yağ hücreleri ise, vücudun savunma hücreleri tarafından sarılarak uzaklaştırılır ve barsak yoluyla atılır. Sonrasında hastalar hemen günlük hayatlarına devam edebilirler. 3 seanstan sonra 4 cm ila 10 cm arasında değişen incelmeler gözlenmiştir. Acısız ve rahat bir işlemdir. İstenilen bölgelerdeki yağı anezteziye gerek kalmadan azaltır. Ses dalgalarının enerjisi, yağ dokusunda odaklanır, etrafındaki damarlar, sinirler ve dokular etkilenmez.

- Body Thermage nedir?

Body Thermage, kendine özgü radyo dalgalarını kullanarak, tek seansta cildin sıkılaşmasını , toparlanmasını, vücudun şekillenmesini ve selülitlerin azalmasını sağlamaya yardımcı olur. Kollar, bacaklar ve kalçalarda başarı ile kullanılıyor. Cildin en alt katmanlarına kadar ulaşabilen radyo frekans dalgaları, bölgedeki yağlı bağ dokusu ve içindeki kollajeni ısıtıyor. Bu ısı, kollajen üretimini uyararak dokuları onarıyor ve cildi zaman içinde sıkılaştırıyor Bunun sonucunda yeni kollajen üretimi sağlanıyor. İşlem kollajen liflerinin yoğunluğunun artmasına neden oluyor. Bu da cildi gerginleştiriyor.

Selülite en etkili yöntem

- Tek seans tüm bunları sağlamak icin yeterli oluyor mu?

Genelde tek seans yeterli oluyor. Tedavi edilecek bölgenin yapısına göre bu tek seans yaklaşık 2 saat kadar sürüyor. Ancak biz kliniğimizde bu yönteme diğer bazı uygulamaları da kombine etmeyi tercih ediyoruz. Bunun sebebi de, selülit gibi bir patolojinin tek bir nedeni değil, bir dizi olumsuzluğun sonucu olması. Dolaşım ve lenf drenajının düzenlenmesi için yardımcı metodları da mutlaka eklemek gerekiyor.

- Diğer yöntemlerden farkı nedir?

En büyük avantajı hızlı tedavi imkanı sunmasıdır. Yüzde cilt sıkılaşmasında kendini ispatlamış olan bu sistem, neştersiz tek seansta selülit sorununu çözmede önemli oranlarda katkı sağlıyor. Bununla birlikte tedavinin hemen ardından güneşe çıkmak, denize veya havuza girmek mümkün oluyor. Uygulama tekniğinin bir diğer özelliği de zaman geçtikçe etkisinin artması.

Selülite en etkili yöntem

- Yan etkisi var mı?

Bu yöntem uygulanırken herhangi bir ilaç veya cerrahi alet kullanılmıyor. Ayrıca anesteziye de gerek kalmıyor. Hiçbir yan etkisi yok. Yaza sayılı zaman kala vücut zahmetsiz bir şekilde odaklanmış ses dalgaları ile fazlalıklardan kurtulup şekle girerken, radyo dalgaları ile sıkılaşıyor. Ancak şunun altını çizmek gerekiyor. Bu uygulamada doğru atış sayısının kullanılması, uygulama tekniği ve ideal hasta seçimi büyük önem taşıyor.