GeriModa Trendleri Seksi ve gizemli vampir şıklığı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Seksi ve gizemli vampir şıklığı

Seksi ve gizemli vampir şıklığı

"Vampirlerin gayet stilize giyindiklerini, bunun için para harcadıklarını, daha da önemlisi bir ölümlüye âşık olabileceklerini gösteren filmler hayatımıza vampir trendini sokarken; bizleri tekdüzelikten bir nebze de olsa uzaklaştırarak, hayali bir dünyaya soktu."

Hatta birçok kadına da vampir sevgili fantezisi kurdurdu. Geçmişte hayal etmesi dahi ürkütücü olan bu fantezi, günümüzde bir tür heyecana dönüştü. Aslında vampir sevgilinin birçok avantajı olduğunu söyleyebiliriz! En başta insanoğlundan farklı DNA'ları onları birer hüzünlü romantik kılıyor. Üstelik ısırdıkları kişileri daha da güzelleştiriyorlar. Dolayısıyla kadınlar da botulinum toxic'den (botox) tasarruf etmiş oluyorlar. Kanınızla beslendiği için de dışarı çıkarken cüzdanı evde unutmak gibi bir mazeret öne süremiyor, çünkü hesap daima tek kişilik ödeniyor.

New Moon'un Volterra'daki çekimlerine katılan Deborah Lelli konu hakkında uzun yıllar çeşitli araştırmalar yapan özel bir isim... Spine adlı bir kitap çıkarmaya hazırlanan Lelli, hikâyeyi 25 yıla yayılan bir destan olarak kurgulamış. Lelli sayesinde Alacakaranlık hayranı genç kadınlar, vampirlerin gerçek hayatta da var olduklarını keşfettiklerinde daha da çok şaşıracaklar. "Vampirler yıllarca onlara nasıl davranılacağını bilmeyen insanlar tarafından dışlandılar ya da birçok kişi var olduklarına dahi inanmadı. Oysa bir dizi film ve yayınevi şirketi son günlerde vampirler sayesinde büyük paralar kazanıyor. Vampirleri görmek ve dokunmak isteyen kadınları varsa, bu mümkün" açıklamasını yapan yazar, New York Daily News'ta çıkan, 'Vampirler ve Kadınlar Her Zaman Arkadaşlar mı?' başlıklı tartışmaya da dikkat çekiyor. Katılanların farklı yorumlar getirdiği bu tartışmada bir üniversitede doçentlik yapan Joanne Detore-Nakamura, kadınların genellikle onları tek bir gece de olsa adeta kanlarını emmiş kadar üzen, ancak bu gerçeğe rağmen süper bir gece yaşatan kötü erkeklerden hoşlandıklarına dikkat çekiyor. Vampirler de bu anlamda onların hayalini kurduğu kötü erkeklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Kötü şöhrete sahip, yakışıklı, hassas, tehlikeli ve sınırlarda dolaşan vampirler...

Foto galeriyi görmek için tıklayın!

YENİ NESİL SEKSİ, VAMP VE ESRARENGİZ
Solgun, zayıf, seksi, vamp, siyahı ya da kan kırmızıyı seven kadınlar... 'Vampirlerden mi söz ediyorsunuz yoksa modellerden mi?' diye sorabilirsiniz... Doğal olarak her ikisinden de söz ediyoruz. Prada'dan Dior'a, Givenchy'den Nina Ricci'ye, Alexander McQucen'den Valentino'ya birçok markanın 2009- 2010 Sonbahar / Kış hazır giyim ve haute couture koleksiyonlarında vamp kadınlar dikkat çekiyor. Tıpkı vampirler gibi ışıktan nefret eden, ancak tek nefret etmediği ışık da paparazzi flaşları olan Kirsten Stewart'ın esrarengiz havasından esinleniyorlar. Evet; yeni tasarımlar bizleri adeta vampirlerin gizemli dünyasına doğru yolculuğa çıkarıyor. Podyum karanlık bir yola dönüştürülüyor. Katran rengi giysiler, güneş ışınlarının girmesini engelleyen saten başlıklar, diz üstü çizmeler, yırtık trikolar, dantel korse elbiseler, buğulu gözler ve (kanlı ya da değil) kıpkırmızı dudaklar yepyeni bir şıklık anlayışını gözler önüne seriyor.

Rodarte'nin bandaj deri çizmeleri içimizdeki karanlık yanı ortaya koyarken, Ann-Sofie Back'in bembeyaz tenli, dantel etekli ve yamalı trikolar giyen modelleri adeta cenazeden çıkmış bir görüntüye sahip. Halloween partilerinden esinlenerek yaratılan bu gotik tarz, günümüz vamplığı ile bir araya getirilerek koleksiyonlara yansıtılıyor. Böylece hayatımıza iddialı bir şekilde giren vampirler gardıroplarımızın da birer parçası oluyor.

Foto galeriyi görmek için tıklayın!

Marie Claire