GeriKişisel Bakım Seksi bakışlarınla büyüle!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Seksi bakışlarınla büyüle!

"'Seksi bakmak' tanımlaması artık bir hayal değil... Makyajın, bütünüyle de güzelliğin adeta odak noktası olan gözler, kadının yaşını da ele veren en belli başlı unsurlar arasında... O halde? Üzerine daha fazla eğilmekte fayda var!"

Doğru rengi seçmekten göz çevresi operasyonlarına varıncaya kadar gözlerinizle ilgili 25 ipucu, femme fatale'i oynamanıza neden olacak!

Çeşitli vesilelerle yapılan anketlerin sonuçları, erkeklerin kadınlarda popodan sonra gözlere baktığını ortaya koyuyor. Kim bilir belki de gözler çok daha derin anlamlar taşıdığı içindir! Gözlerinizin rengi, şekli ve derinliği ne olursa olsun, siz de etkili gözlere sahip olabilirsiniz. Göz kalemini ya da maskarayı doğru kullanıyor musunuz? Göz altı kreminizi düzenli olarak sürüyor musunuz? En yeni göz kapağı ve kaş estetiklerinden haberiniz var mı? Gözlerinizi daha cazibeli bir hale getirmenizin 25 farklı yöntemi var. Biz de bu yöntemleri sizin için araştırdık...

1. Göz altı operasyonu

Kadınlarda özellikle 35 yaşından sonra daha sık rastlanan göz altı torbaları için uygulanan bu operasyonda, göz altında toplanan fazla yağ alınıyor. Hasta damar enjeksiyonu yöntemiyle uyutuluyor.

Ameliyat ortalama bir ila bir buçuk saat kadar sürüyor. Göz bu yeni halini on yıl kadar koruyor.

2. Göz damlası

Parlaklığını kaybetme si ve sık sık kanlanması gözleri olduğundan daha yorgun ve yaşlı gösterebiliyor. Bazı kadınlar doktora danışmadan göz damlası kullanarak gözlerine parlaklık katıyorlar. Ancak göz doktorları bunu kanın göze gitmesini engellediği ve damarlara zarar verdiği için tavsiye etmiyorlar. Haftada bir kez kullanmayı öneriyorlar.
3. Göz kapağı ameliyatı

'Blefaroplasti' denilen göz kapağı operasyonlarında da, göz altı operasyonlarında olduğu gibi fazla yağ dokusu alınıyor. 30-40 dakika süren ameliyattan sonra gözlerde yanma, kanama ve kuruluk hissedilebiliyor. Bir hafta içinde bu şikayeter azalıyor. Gözlerin tam Olarak şekillenmesi ise dört ile altı ay sürebiliyor.

4. Kaş kaldırma

Kaş kaldırma ameliyatları, yüz ya da alın germe ameliyatının içinde kombine edilerek ya da tek başına uygulanabiliyor. Kaşlarda sarkıklık ve düşüklük olduğunda alın germe ameliyatı daha uygun bir alternatif oluşturuyor. Lokal anestezi ile uygulanabilen ameliyat, saçların arasını yapılan birkaç santimlik kesim işlemiyle başlayarak, kaşların altındaki dokuların yukarıya doğru asılması şeklinde gerçekleştiriliyor.

5. Göz kremleri

Yaşlanma, genetik faktörler, uyku bozuklukları, sigara tiryakiliği ve gün etkenler nedeniyle göz altlarında oluşan morlukları önlemenin en iyi yolu göz kremi kullanmak. Dermatologlar 25 yaşında göz kremi kullanmaya başlamak gerektiğini belirtiyorlar. C vitamini içeren ve kırışıklık önleyici göz kremlerini özellikle tercih edebilirsiniz.
6. Kaş şekillendirme

Nasıl ki saçlar yüz için bir çerçeve görevi görüyorsa, kaşlar da gözlerin çerçevesi... Kaş şekillendirme operasyonları bir kaza sonucu kaşlarını kaybedenler için saç ekimi ile gerçekleşiyor. Kafatasından alınan saç kökleri, çok küçük parçalara bölünerek kaşlara ekleniyor. Kaşlara eklenen saçlar ise operasyondan sonra uzamaya devam ediyor.

7. Kaz ayağı bölgesi için

AHA içeren kremler Anti-aging etkili AHA( Alpha Hydroxy Acid) içeren kremler özellikle kaz ayağı bölgesindeki kırışıklıkları gidermede etkili. Cilt üzerindeki ölü hücreleri yok eden AHA, kolajen üretimini de düzenliyor.

8. Şişlikleri giderme

Annenizin sözünü dinleyin! Soğuk ya da ıslak çay poşetleri ve salatalık dilimleri gözlerdeki şişlikleri gidermek için birebir. Daha modem yöntemler için bazı kozmetik markaların göz bantlarını ya da göz maskelerini de deneyebilirsiniz.

9. Botoks

Botoks göz çevresindeki kırışıklıkları özellikle de kaz ayağı çevresindekileri gideriyor. Botoks, sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin hareketini engelleyip, sinirler ile sinirlerin ulaştığı organlar arasındaki iletimi durdurarak etkisini gösteriyor. Sinir iletiminin durması, sinirin ulaştığı organın işlevlerinin azalmasını ya da tamamen kaybolmasını sağlıyor. Böylece mimik kaslarına uygulanan botoksla o bölgelerdeki kırışıklık1ar da ortadan kaldırılıyor. Botoksun her altı ayda bir tekrar uygulanması gerekiyor.
10. Kalıcı kaş

İncelmiş ve seyrek kaşlar için uygulanan kalıcı kaş uygulaması, makyaj uzmanları tarafından uygulanıyor. Kaşlan kalınlaştırıp düzgün şekil veren bu yöntemde, yüz şekline en uygun kaş şekli seçiliyor. Her altı ayda bir yenilenmesi gerekiyor.

11. Kalıcı göz kalemi

Gözlerinize boyut katmak için kalıcı göz kalemi uygulamasını tercih edebilirsiniz. Yarım saat süren uygulama, suya karşı da dayanıklı. Rengi beğenmediğiniz takdirde ise başka bir tonla değiştirebiliyorsunuz.

12. Kirpik ekletme

Gözlerinizi daha büyük, seksi ve etkileyici göstermek için en önemli görünüm uzun kirpiklere sahip olmak. Bunun için güzellik uzmanıyla birlikte gözlerinize en uygun kirpikleri seçmeniz gerekiyor. Parfümerilerde bulunan kirpikleri kendiniz evde de uygulayabilirsiniz.

13. Gözlükler

Renkli çerçeveli gözlükler gözlerinizi daha canlı gösterir. Gözlük almadan önce mutlaka ultraviyole ışınlarına karşı duyarlı olanları tercih edin.
14. Kirpik boyatma

Açık kahverengiden siyahın açıklı koyulu tonlarına varıncaya kadar birçok renk alternatifi bulunan kirpik boyalan, gözleri daha belirgin hale getirmek için tercih ediliyor. Uygulama yaklaşık 30 dakika sürüyor.

15. Göz kapağı ve göz torbası için karbondioksit uygulaması

Yaşlanma, genetik özellikler ya da güneşin verdiği zarar sonrası göz kapağı ve torbası için karbondioksit uygulaması gözleri canlandırmak için tercih ediliyor.

16. Küçük gözler

Koyu renkli göz kalemleri gözlerinizi olduğundan daha da küçük gösterir. Gri ve yeşil gibi parlak tonlar kullanarak gözlerinizi daha büyük tutabilirsiniz. Etkileyici bir görünüm için üst göz kapağınızın içine siyah kalem çekin.

17. Çukur gözler

Koyu renklerden mümkün olduğunca kaçının. Işığı yansıtan parlak ve canlı renkleri tercih edin.
18. Birbirinden uzak gözler

Göz kapaklarınızın dış köşelerine fazla renkli far uygulamaktan kaçının. Alacalı bulacalı renkler gözlerinizi birbirinden daha da uzaklaştırabilir. Göz kapaklarınızın çukuruna doğru renk verirseniz gözleriniz birbirine daha yakın görünür.

19. Birbirine yakın gözler

Gözleriniz birbirine yakınsa renklerden çok uyguladığınız tekniğe önem vermeniz gerekiyor. Göz çukurlarınıza doğru daha parlak renkler kullanmalı, kaşlarınıza doğru ise koyu tonlan tercih etmelisiniz.

20. Yuvarlak gözler

Gözlerinizi biraz küçük göstermek için hem alt hem de üst kirpiğinize maskara uygulayın. Gözlerinizin genişliğini kamufle etmek için sadece göz kapağınıza kalem çekin.
21. Badem gözler

Badem gözlere sahip olanlar, genellikle her türlü makyajı iyi bir şekilde taşır. Gün içinde sadece maskara uygulayın.

22. Dışarı çıkık gözler

Mat gölgelerden mümkün olduğunca kaçının. Özellikle göz kapağınızdaki çizgilerin üzerinde biriken mat tonlar gözlerinizi olduğundan daha da çıkık gösterecektir. Birkaç renk tonunu birlikte kullanarak ve kaşınızın altına doğru yayarak bu handikapı gizleyebilirsiniz.

23. Kahverengi gözler

Hemen hemen her tonu kullanabilirsiniz. Kendi mood'unuza ya da tarzınıza göre farklı renkleri deneyebilirsiniz.

24. Mavi gözler

Göz renginiz mavi ya da grimsi yansımalara sahipse, koyu kobalt mavisi tonlan tercih edin. Gözlerinize boyut kazandırmak için de açık mürdüm, mercan ya da pembe tonlan uygulayın.

25. Yeşil gözler

Çoğu kadın sarı ya da altın renkli far kullanmaktan kaçınır. Halbuki yeşil gözlere en yakışan renkler altın ışıltısı taşıyan tonlardır.