GeriKişisel Bakım Salatalık Maskeleri Nasıl Yapılır?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Salatalık Maskeleri Nasıl Yapılır?

Salatalık Maskeleri Nasıl Yapılır?

"Salatalık geçmişten günümüze birçok cilt sorunu için en ideal ve doğal tedavi yöntemlerinden diyebiliriz, bu yazımızda sizlere farklı birkaç salatalık maskesinin ne işe yardığından, nasıl hazırlanıp uygulanabileceğinden bahsedeceğiz."

Lekeli Ciltler İçin Salatalık Maskesi: Eğer cildinizde lekeler mevcutsa uygulayabileceğiniz en iyi ve basit salata maskesi budur diyebiliriz, 2 haftada bir uygulayabilirsiniz.

Malzemeler: Salatalık (2), Yoğurt (1 Yemek Kaşığı).

Salatalık Maskeleri Nasıl Yapılır

Hazırlama ve Uygulama: 2 adet salatayı soyup rendeleyin, daha sonra 1 yemek kaşığı yoğurdu rendelenmiş salata ile karıştırın ve cildinize uygulayın, yaklaşık 15 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla yıkayarak temizleyin, ardından nemlendirici krem uygulayın.

Cilt Rengi Açmak İçin Salata Maskesi: Cildinizin her bölgesi aynı renkte değilse, renkleri eşitlemek ve daha güzel bir görünüm kazanmak için bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Malzemeler: 1 adet yumurta, 1 adet salatalık, 2 tatlı kaşığı susam yağı, 2 tatlı kaşığı elma sirkesi.

Hazırlama ve Uygulama: 1 adet salatalığı rendeledikten sonra üzerine yumurta sarısını ilave edin, diğer malzemeler ile karıştırın. Cildinize uyguladıktan 30 dakika sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz.

Salatalık Maskeleri Nasıl Yapılır

Yağlı Ciltler İçin Salatalık Maskesi: Cildinizin aşırı yağlı olduğunu düşünüyorsanız bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Malzemeler: 2 Tatlı kaşığı salatalık suyu, 1 adet yumurta (akı), 2 damla limon, Yarım tatlı kaşığı kil.

Hazırlama ve Uygulama: Tüm malzemeleri elde ettikten sonra bir kap bularak hepsini karıştırın ve cildinize uygulayın. Göz ve çevresine sürmemeye özen gösterin, haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Salatalık Maskeleri Nasıl Yapılır

Kırışıklıklar İçin Salatalık Maskesi: Kırışıklardan kurtulmak istiyorsanız uygulayabileceğiniz salata maskesi etkili bir sonuç verebilir.

Malzemeler: Süt, 1 adet salatalık.

Hazırlama ve Uygulama: Bir kase içerisine 1 adet salatalığı soyduktan sonra ezin, ezilmiş salatanın içerisine 1 veya 2 yemek kaşığı süt ilave ederek bir süre daha ezin. Kıvama geldikten sonra cildinize uygulayın, yaklaşık 15-20 dakika beklettikten sonra ılık su ile temizleyin.

False