GeriKişisel Bakım Sağlıklı Tırnakların Sırrı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sağlıklı Tırnakların Sırrı

Sağlıklı Tırnakların Sırrı

"Her kadının rüyası olan sağlıklı tırnaklar hızla uzar ve kolayca kırılmaz."

Sağlıklı tırnaklara sahip olabilmek için bazı önlemler almamız gerekir.

-Tırnaklarınızın da nefes almaya ihtiyacı vardır, bu yüzden oje ya da cila sürmeye ara vermeye çalışın. Dahası tırnak boyalarının tırnak köklerine de zarar verebileceğini unutmayın.

Sağlıklı Tırnakların Sırrı

-Tırnaklarınız bir açacak ya da kazıyıcı değildir, onları bu şekilde kullanmamaya özen gösterin.

-Temizlik esnasında ya da bahçede çalışırken kimyasalların zarar vermemesi için eldiven giymeye dikkat edin. Zararlı kimyasalların yalnızca tırnaklarınıza değil cildinize de zararlı olabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

Sağlıklı Tırnakların Sırrı

-Tırnaklarınızı keserken bir parça dikkatli olmanız da sizin yararınıza olacaktır.

Peki ya daha beyaz tırnaklar? Bunun için tek yapmanız gereken, her tırnağınızı bir parça sirke damlatılmış pamukla ovmaktır. Kısa süre içinde bunun ne kadar işe yaradığını görünce çok şaşıracaksınız.Daha güçlü tırnaklara sahip olmak ise ezilmiş sarımsağı tırnaklarınızda birkaç dakika bekletmekten geçiyor. Bir diğer yol ise şöyle; 8 damla limon suyunu, 5 damla iyodini ve ezilmiş 1 sarımsak dişini karıştırın. Bir gün süresince beklettikten sonra ise 15 gün boyunca her gün tırnaklarınıza uygulayın. Her uygulama sonrası ılık suyla temizlemeyi de ihmal etmeyin. Bu basit kürler sayesinde kolayca kırılmayan tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Sağlıklı Tırnakların SırrıBütün bu önerilerin yanında hepsinden önemlisi ise beslenmenize özen göstermenizdir. B vitamini, kalsiyum ve yeterli miktarda alınan protein tırnaklarınızın gelişiminde büyük rol oynar.