GeriKişisel Bakım Sağlıklı bronzlaşma önerileri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sağlıklı bronzlaşma önerileri

Sağlıklı bronzlaşma önerileri

"Yazın gelmesiyle başlayan bronzluk yarışını sağlıksız ve orantısız güneş yanıklarıyla bitirmek istemeyenler için pratik öneriler!"

Güneş,tüm canlılar için vazgeçilmez bir hayat kaynağı.Birçok hastalığa karşı antibakteriyel etkili aynı zamanda vücudumuzdaki D vitamini sentezini dolayısiyle kemik gelişimimizi yöneten öge güneş ışığı.Ancak ozon tabakasının incelmesiyle birlikte vazgeçemediğimiz güneş ışınları tehlikeli hale gelmeye başladı.

O halde estetiğin yanında sağlıklı bir bronzlaşma için ’11:00-15:00’ saatleri arasında güneşe çıkmamak haricinde neler yapabiliriz?

Güneşle randevunuzda bazı yiyecekler yavaş bronzlaşmanıza büyük katkı sağlayacaktır.Zararı en aza indirmek ve vücudunuza bir kalkan oluşturabilmek için bol antioksidan ve vitamin tüketmelisiniz.Havuç bu konuda en ideal besin olarak biliniyor.Unutulmamalıdır ki nikotin ve alkol de aksine cildin uzak durulması gerekilen iki büyük düşmanıdır.
İlk 20 dakikadan sonra güneş ışınları vücuda zarar vermeye başlar.Bu süre iyi bir güneşten koruyucu kremle uzatılabilir.Ancak bu kremlerden en iyi şekilde faydalanabilmek için güneşe çıkmadan yarım saat önce cildinize uygun olanı kullanmanız gerekmektedir ve suya girdiğinizde bu kremler etkisini yitireceğinden sık sık krem sürülmesinde yarar var.
Koruyucu kremler sık kullanımda cildin nem kaybına neden olacaktır.Bu nedenle düzenli olarak nemlendirici de kullanılmalıdır.

Güneş altındayken özellikle büyük şapkalar,ışınları yansıtan açık renk kıyafetler ve kaliteli bir güneş gözlüğü tercih edilmelidir.

Ve tabii cilt güzelliği için ilk kural olarak bol bol su takviyesinde bulunulmalıdır.

Son olarak evde hazırladığınız 2’şer yemek kaşığı kakao yağı,havuç yağı ve papatya yağından oluşan karışımı haftada 2 gün peeling yaparak cildinize uygulayabilirsiniz.Böylece hem cilt kuruluğuna karşı önlem almış hem de bronzlaşmayı başlatmış olacaksınız.