GeriStil Önerileri Sadeliğin simgesi: Bej hafifliği
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sadeliğin simgesi: Bej hafifliği

Sadeliğin simgesi: Bej hafifliği

"Yazin kumaslarda fark edilen hafiflik, renklerde de kendini gösteriyor. Bejin her tonu podyumlardan sokaklara inmis durumda..."

Renk skalasının en pasif renklerinden bej, hiç bu kadar güçlü olmamıştı. Bu sezon Stella McCartney, Chloe ve Celine, koleksiyonlarını bej rengiyle tanımlarken; biz de sizlere bej stilin dosyasını sunuyoruz.

Stella defile kulisinde, 'Yaz aylarını agresiflikle bağdaştıramıyorum" diyerek bir yerel gazeteye demeç veriyor ve aslında koleksiyonunu tek cümleyle tanımlamış oluyor. Chloe'nin tasarımcısı Hannah McGibbon her zamanki gibi bej ve toprak tonlarından kopamıyor. Podyumdaki her model, makyajlarından bakışlarına, kıyafetlerdeki renklerin tonlarından yürüyüşlerine kadar, doğallığı ifade ediyor. Celine ise en şanslı dönemini yaşıyor çünkü Chloe'nin eski aşkı Phoebe Philo, Celine'e geçiyor ve markayı adeta baştan yaratıyor. 2010 sezonunda Celine'i göz ardı etmeyin. Özellikle toprak tonlarını seven, bejin hafifliğinden ve sadeliğinden keyif alan, abartısız ve iddiasız çizgileri tercih eden, rahat anlaşılabilen kıyafetleri seçen kadınlar için Celine, en minimalist stiliyle geliyor. Stella, Hannah ve Phoebe, üçü de aynı stilin kadınları, aynı ruhların parçaları. Bu "Üç Silahşor"e dikkat!

Foto galeriyi görmek için tıklayın!

1. BEJ KURALI
Bej giymek, sadece ayakkabınızın bej olmasından ya da üzerinizdeki boyfriend ceketin tonundan ibaret değil. Gerçekten bu rengin hakkını vermek istiyorsanız, baştan aşağıya bej ve tonlarında giyinmeyi deneyin ve farkı fark edin.

2. BEJ KURALI
Sadeliğin simgesi olan bu rengi giymek istiyorsanız, her anlamda "sade" olmanız gerektiğini hatırlatırım. Makyajınızdan saçınıza kadar, "asil bej" olgusuna sadık kalmanız gerekiyor.

Foto galeriyi görmek için tıklayın!

3. BEJ KURALI
Beji kendi gibi iddiasız tasarımlarla bütünleştirmek ve renk skalasında kendine yakın tonlardaki kıyafetlerle giymek, hem bejin üzerinizde kaybolmasını engeller, hem de bir bütünlük sağlar. Örneğin beji neon renklerle giymenizi kesinlikle önermiyoruz.

Foto galeriyi görmek için tıklayın!

Elle