GeriKişisel Bakım Saçlarını Kaybetmek İstemeyenler İçin Tedavi Yöntemleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Saçlarını Kaybetmek İstemeyenler İçin Tedavi Yöntemleri

Saçlarını Kaybetmek İstemeyenler İçin Tedavi Yöntemleri

"Saç ekimi üzerine yapılan tedavilerde son yıllarda büyük gelişmeler yaşandı. İnsanların saç ekimine talebi ve tedavinin bir tabu olmaktan çıkışı yeni ve daha etkili yöntemlere geçilmesini sağladı. Artık saçlarını çeşitli sebeplerden dolayı kaybeden kişiler, bunun önüne geçmek için saç ekimi yapan merkezlere akın ediyorlar."

Kişinin saç kaybı nedeni ile yaşadığı psikolojik baskının da önüne geçmek için saç ekimi önemlidir.

Saç ekiminin uygulamasında birkaç farklı yöntem bulunuyor. Bu yöntemler tedavi için gelen kişinin saç derisi durumuna göre ve tedaviyi yapacak olan doktorun stiline göre değişebilir. Tanfer Klinik CFO’su Seycan Tanfer, saç dökülmesini önlemek için gelen hastaları PRP tedavisine, saç ekimi için gelenleri ise FUE yöntemine yönlendirdiklerini belirtiyor.

Saçlarını Kaybetmek İstemeyenler İçin Tedavi Yöntemleri

PRP Tedavisi

PRP tedavisi daha çok mevcut saç köklerini korumaya yönelik yapılan bir yöntem ve her tür yaş grubuna uygulanabiliyor. PRP uygulanırken, tedavinin etkileri ilk seanstan itibaren görülmeye başlanır. Tedavi hem saç dökülmesini önlerken hem de saçların çok daha canlı olmasını sağlar. Eğer genetik kaynaklı bir saç dökülmesi sorununuz varsa, bunun ileri yaşlara ertelenmesine yardımcı olur. Ayrıca, saç ekimi işleminden sonra uygulanan bir PRP tedavisi, hem saç ekimi nedeni ile oluşan yaraların iyileşmesini hızlandırır, hem de saçın çok daha çabuk uzamasını sağlar. Etkili bir sonuç almak içinse 30 dakikalık 3 ile 5 arasında seans almanız gerekir.

Saçlarını Kaybetmek İstemeyenler İçin Tedavi Yöntemleri

FUE Yöntemi

Saç ekimi tedavisinde en çok kullanılan teknik FUE yöntemidir. FUE yöntemi ile saç ekimi yapılmadan önce, nakil yapılacak olan saçlar 1 mm kalacak şekilde kısaltılır. Daha sonra uygulanacak alan lokal anestezi ile uyuşturulur ve işleme başlanır. Bu işlem kişinin durumuna göre belirlenecek seanslar boyunca yinelenir. FUE yönteminin en çok kullanılan yöntem olmasının ardında, bu yöntemin faydaları yatıyor. Bu yöntemle, saç köklerinin alındığı alanda dikişler ya da kesikler yerine sadece hızla iyileşen ufak çizikler gözükür. Ayrıca ekilen saç kökleri, yine kişinin kendisine ait olduğu için, çıkan saçlar aynı renkte ve şekilde çıkarlar. FUE yönteminin en iyi yanlarından biri ise, iyileşme süresinin çok kısa olması ve ekim işlemi sonrası ağrının az olmasından kaynaklanır.

Tanfer Klinik CFO’su Seycan Tanfer

Saçlarını Kaybetmek İstemeyenler İçin Tedavi Yöntemleri