GeriSaç Saçınızdaki beyazları gizlemenin yeni yolu!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Saçınızdaki beyazları gizlemenin yeni yolu!

Saçınızdaki beyazları gizlemenin yeni yolu!

"Hollywood'da 40'lı yaşların üzerindeki kadınların tercih ettiği bir trend var. Başlangıçta bu trend bir güzellik hatası gibi görünse de, aslında beyazları kapamanın şık bir yöntemi. Peki siz bu görünümü nasıl elde edeceksiniz?"

Eskiden sarışın ve saç dipleri koyu renk olan kadınları gördüğünüzde ne düşünürdünüz. Büyük ihtimalle dip boyası zamanını geldiğini ve henüz boya için zaman bulunamadığı değil mi? Eskiden bir nevi pasaklılık göstergesi olan ve hatta ayıplanan bu görünüm, artık dünyanın en popüler saç modellerinden biri... Televizyon dünyasının en güzel sarışınlarının saçlarının diplerini siyaha boyattığını görmek, kafamızı biraz karıştırdı doğrusu... Açıkçası bu yeni trende hepimiz biraz önyargıyla yaklaştık...

Fakat artık perde aralandı ve bu yeni saç modelinin altındaki sır ortaya çıktı. Meğer koyu renk saç dipleri, ünlülerin artık grileşen saçlarını saklama yöntemlerinden biriymiş. Madonna, Jennifer Aniston, Elle McPherson, Gwyneth Paltrow be daha birçok Hollywood aktrisi saçlarındaki beyazları gizlemek için bu yeni yönteme baş vuruyor.

Bu görünümü nasıl elde edersiniz?

Kuaförünüze bir servet ödemeden saçlarınızın diplerine daha koyu bir görünüm verebilecek birçok saç boyası var. İhtiyacınız olan malzemelerden bir diğeri ise ince bir saç boyama fırçası. Kalın fırçalar niyet ettiğinizden fazla bölgeyi boyamanıza sebebiyet verebilir. Saçlarınızı tarakla ayırarak, sadece dip kısımlarını boyamalısınız. Ne kadar boyamanız gerektiğine saçınızdaki beyaz miktarına bakarak kendiniz karar verebilirsiniz. Saç diplerinizi boyadıktan sonra sakın taramayın, aksi halde boya her yerinize bulaşabilir. Biraz bekletip, yıkadıktan sonra ise, işlem tamam.