GeriEv Dekorasyon 'Retro' Bir Yaşam Stili
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Retro' Bir Yaşam Stili

'Retro' Bir Yaşam Stili

"Bu tarz genelde mobilyalarda yüksek ahşap ayaklara yer verilerek kendini gösterirken, aslında geçmiş zamanlarda uygulanarak tutulan ve geçmişi günümüze yansıtan bir dekorasyondur. Yeni ve modern tarzı birbirine uyumlu hale getiren mobilyalarla kombin edilerek tasarlanan mekanlarda retro stili dekorasyon en iyi seçim olacaktır."

Retro tarz tam bir renk cümbüşü

Retro tarzı dekorasyon eğlenceli renklerdeki döşemeliklerde ve duvarlardaki uygulamalarıyla dikkat çekerken, mekana hareket veren tonların kullanılması esastır. Retro tarz renklerde pozitif enerji veren sarı, kırmızı, turuncu, turkuaz, cam göbeği gibi renkleri kullanabileceğiniz gibi döşemelerde tek renklerin yanında çiçek, yaprak, geometrik, dal ve patchwork (parçalı örtü) desenleri tercih etmeniz yerinde olacaktır.Retro Bir Yaşam StiliRetro tarz dekorasyon trendi, dünyayı 50’li ve 80’li yıllarda etkisi altına almış bir akım olmasıyla beraber günümüzde bu tarz mekanlara tekrar yeni kombinlerle hakim olmuştur. Tekli berjerlerde farklı uygulamalı döşemeliklere yer verilirken sandalye ve taburelerde kareli ve geometrik desen döşemelikler bu tarzın en temel parçalarını oluşturmaktadır. Duvarlarda canlı renk uygulamaları, çalışma ve yemek masalarında ahşap uygulamalı malzemeler kullanılmıştır.Retro Bir Yaşam StiliTek düzeliğe karşı

Retro tarz döşemelik kumaşlarda keten, pamuklu materyaller kullanılırken perdeler ve duvar kağıtlarında desen uygulamalarıyla tek renk dizayn edilen mekanlar hareketlendirilebilir. Tek duvara uygulanan canlı ve geometrik desenli duvar kağıtları koltuklara tek düzelikten çıkarırken renkli, desenli kırlentler koltuk berjerlerde yerden yüksek ayaklı mobilyalar bu tarzın belirgin parçalarıdır. Renk konusunda canlı renklerde sınır tanımayan tasarımcılar halılarda da patchwork uygulamalarını son zamanlarda hayli fazla kullanmışlardır.Retro Bir Yaşam StiliRetro tarz hem yaşanmış eski tarz esintilerinin yer aldığı hem de modern tarzı barındıran bir dekorasyon stilidir. Yeni yaşanacak zamanlara da farklı bir tarz katan retro stili dekorasyonu tercih ederek evinizde eğlenceli ve bir o kadar da huzur dolu yaşam alanları oluşturabilirsiniz.