GeriMakyaj Porselen makyaj nedir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Porselen makyaj nedir?

Porselen makyaj nedir?

"Porselen makyajda kullanılan makyaj malzemeleri aynıdır. Farklı olarak sadece porselen makyaj pudrası diye bilinen taş pudra kullanılır."

Porselen makyajda normal makyajdan farklı olarak kullanılan taş pudra, sulandırılarak yüze adapte edilir, göz farları ise ıslak olarak kullanılır. Yüzde doğal durmamakla birlikte mat bir görüntü verir. Yüzünde herhangi bir kaza izi, çok büyük doğum lekeleri ya da yanık izleri bulunan kişiler daha çok yaptırır ve oldukça başarılı sonuçlar verir.

Porselen makyaj genelde özel günlerde ve düğün makyajı olarak uygulanır. Porselen makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

Porselen makyaj nedir

Öncelikle fondöten ve pudranızın cildinizle olan renk uyumuna dikkat etmelisiniz. Bu ürünler uygulandığında ciltte doğal bir görüntü oluşmazsa porselen makyaj görünümü alamaz. Cildinizi şeffaf pudrayla makyaja hazırladıktan sonra cilt kusurlarınızı kapatıcınızla örtün. Sonrasında makyajınızın amacına göre ışık vermek istediğiniz bölgeleri belirleyin.

Gece makyajında ışık elmacık kemiklerin üstünde toplanırken, gelin makyajında gelinliğin ve saçın modeline göre farklılık gösterir. Saçınızın vereceği gölgelerle makyajınızın ışığı gölgelenebilir ya da gelinliğiniz çok sadeyken yüzünüz abartılı bir hal alabilir. Bu sebepten saç provalarınızı duvak ile beraber yaptırmanız yerinde olacaktır.

Porselen makyaj nedir

Böylelikle gölgelerin nerden geldiği bilinerek makyaj tamamlanır. Spotların fazla olduğu aydınlık mekânlar için yapılacak makyajların da birebir ışık altında yapılması önemli bir ayrıntıdır. Porselen makyaj Kryolan ürünlerinin kullanımı şart değildir. Çıkarılması çaba gerektirir. Kullanmak için ise sorunlarla karşılaşmamak için profesyonel makyaj uzmanlarını tercih etmelisiniz.

Kadın Kanalları Editörü: Burcunur YILMAZ