GeriMakyaj Plaj makyajı...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Plaj makyajı...

Plaj makyajı...

"Plajda da bakımlı ve daha ışıltılı görünmeyen isteyen kadınlar… Tavsiyelerimize kulak verin!"

Plaja giderken cildi kapatan makyaj ürünleri kullanılmamalıdır. Ağır fondötenlerin, kapatıcıların ve pudraların uygulanmaması önerilir. Hafif renkli koruma faktörlü kremler uygulanabilir. Allık açık renkli ve hafif olarak kullanılabilir.

Plaj makyajı...

Gözlerde suya dayanıklı rimeller uygulanabilir ancak denize girildiğinde yine de çok sağlıklı olmayabilir. Bu nedenle renksiz, şeffaf rimeller tavsiye edilmektedir. İstenirse kaşlar belirginleştirilebilir.

Dudaklarda ise koruma faktörü içeren nemlendiricili stikler kullanılır. Bu dudak stiklerinin renklileri de vardır. Tercihe göre seçilebilir. Sıcakla ve güneşle ruj bozulabileceğinden ötürü çok iyi görünüm vermeyebilir. Bu nedenle dudak koruyucuları tavsiye edilmektedir.

Suya dayanıklı makyaj ürünleri özel olarak üretilmektedir. Bu ürünler çok daha kalıcı ve suya dayanıklı özelliktedir. Denize veya havuza girildiğinde bozulup akmayan niteliklerde üretilir. Bu ürünler plaj makyajı için uygundur.

Plaj makyajı...

Suya dayanıklı rimeller ve rujlar en sık kullanılan ürünlerdir. Suya dayanıklı ürünlerin yapısı farklı olduğundan bunları temizlemek için de özel ürünler kullanılmaktadır.

Saçlara ve cilde sık sık nemlendirici ve güneş koruması içeren kremler uygulanmalıdır. Böylece yazı hem daha güzel hem daha sağlıklı geçirebilirsiniz.