GeriMakyaj Pırıl pırıl bir makyaj!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pırıl pırıl bir makyaj!

Pırıl pırıl bir makyaj!

"Gece dışarı çıkarken mutlaka ama mutlaka gözlerinizi vurgulayan bir makyaj yapın!"

Sisler altında

Özellikle renkli gözlüyseniz size çok yakışacak bir göz makyajı bu. Son yıllarda oldukça popüler olan ve her sezon trendlerin içinde kendine yer bulan "smoky eyes" (dumanlı gözler) etkisinde bir seçenek. Baz olarak siyah göz farını, yüzük parmağınızla gözünüzün üstünde dağıtın. Ama farın yukarılara bulaşmamasına dikkat edin, bulaşırsa silin. Göz çerçevesine ya ıslak farla ya da eyeliner ile uygulama yapın. Siyah maskarayla kirpiklerinizi belirginleştirin. Böylece ıslak etkiyi yakalar ve sisler ardından etkileyici bakışlar fırlatabilirsiniz.Pırıl pırıl bir makyaj

File çorap etkisi

Kesinlikle cesaret ve yaratıcılık isteyen bir seçenek. Özellikle ince yüzlü ve göz çukurları normal olanların uygulamasını tavsiye ederiz. (Yani kurbağa gözlüler bu modeli unutsun! Ama onlar için de birazdan daha sade seçeneklerimiz var.) Bu modeli file çorap etkisini yaratmadan uygulamanız daha güzel ve başarılı bir sonuç sağlayacaktır. (Eminiz ki göz makyajınızı defalarca yapıp silmek ve geceyi kırmızı gözlerle geçirmek istemezsiniz.) Göz kapaklarınıza kaş altlarına değmeyecek şekilde füme, siyah ve gri farı uygulayın.Pırıl pırıl bir makyajFarı, gözünüzün sonunda bitirmeyin ve fırça kaşınızla birleşecek şekilde oluşturun. Koyu farı fırçayla gözaltınıza çerçeve yapacak şekilde yayın. Gelelim süslemeye. Buraya kadar istediğiniz marka makyaj malzemesini kullanabilirsiniz. Ancak süsleme kısmında mutlaka pul farlardan almalısınız. Rengarenk seçenekler içinden gümüş ışıltı verenleri seçin; ama makyajınıza renk katmak isterseniz sezonun trendi mor ışıltılarını da öneririz. Son olarak uygun siyah maskara uygulayın. Alt kirpiklerinizde maskara kullanmayın.

Kılıç gibi

Bir Uzakdoğu kadınının sade güzelliğini anımsatan bir göz makyajı. Pudralanmış, düzgün bir cilt ve tertemiz gözler. Tek bir hareketle çok şey söyleyeceksiniz; o halde çekin kılıcınızı, pardon göz kaleminizi (ya da eyeliner) ve yapın hareketinizi! Kılıcınızın izi ve kıvrımı kaşınızı bile aşsın! Son maskarayı alın ve alışılmadık bir şekilde fırçayı dik dik kirpiklerinize değdirerek sürün. Maskarayı alt kirpiklerinize de değdirin.Pırıl pırıl bir makyaj

Sakinliğin çekiciliği

1. Gözleriniz büyükse çok da vurgulamanız gerekmez; yani bilindik yollardan. Onun yerine ışık oyunlarını tercih edin. Işığı, açık renkli farla elde edebilirsiniz. Maskarayla da kirpiklerinizi belirginleştirin, böylece göz makyajını tamamlayın. Pürüzsüz bir ten elde ettikten sonra kırmızı rujunuzu sürebilirsiniz.Pırıl pırıl bir makyaj2. Sakinliği şeftali tonlarındaki farla sağlarken eyeliner'ı tam göz kapağınızın hizasında bitirin. Sizinkisi her an fırtına çıkabilecek bir sakinlik olsun!

3. İşte gerçek sakinlik! Gold tonlarıyla gözlerinize sadece ışık vereceksiniz. Göz pınarınıza yakın bölgeye ise en açık tondaki farınızı değdirin, böylece hipnotik bakışlara sahip olacaksınız! Hafif bir maskara sürmeyi de ihmal etmeyin.