GeriKoleksiyonlar Paris Moda Haftası'nda gece elbiseleri sahnede...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Paris Moda Haftası'nda gece elbiseleri sahnede...

Paris Moda Haftası'nda gece elbiseleri sahnede...

"2012 Yaz Couture tasarımlarının tanıtıldığı Paris Moda Haftası tam gaz devam ederken, moda dünyasının devlerinden Christian Dior, Versace ve Chanel şovlarıyla davetlileri büyüledi."

23 Ocak'ta başlayan Paris Moda Haftası, 26 Ocak'ta sona erecek. Paris sokakları moda haftasının etkisiyle stile bürünürken, podyumlarda da ünlü tasarımcıların yarattığı eserlerin rüzgarları esiyor. Dolu dolu 2 günü geride bıraktığımız organizasyonda, şimdiye kadar Versace, Cristophe Josse, Bouchra Jarrar, Christian Dior, Giambatista Valli, Chanel, Givenchy ve daha bir çok Fransız Moda evinin koleksiyonları izlendi. Bu gün ise başta Valentino ve Jean Paul Gaultier olmak üzere 6 defile daha gerçekleştirlecek.

Paris Moda Haftasında gece elbiseleri sahnede...

Moda Haftasının açılış defilesini Versace yaptı. Heykelsi tasarımları eminiz her renkte göz kamaştırırdı ama Donatella Versace metalik pastel tonları, dore, sarı ve limon yeşilini tercih etmişti. Cürretkar yerlerde konumlandırılmış tranparan paneller, zarif dekolteler ve mükemmel kesimler tüm tasarımları hayranlıkla izlememize yol açtı.

Versace'nin Paris Moda Haftası'nda tanıttığı 2012 Couture koleksiyonunu görmek için hemen tıklayın!

Paris Moda Haftası'nın dikkat çeken defilelerinden bir diğeri de Christian Dior'du. Christian Dior tasarımlarında Fransız esintisini sonuna kadar görmek mümkün. Transparan tafta kumaşlar ve A kesimli etekler kadınların kum saati şeklindeki figürünü ortaya çıkarmak için tasarlanmış gibi. Düz kumaşların üzerinde kontrast renklerden yapılmış işlemeler çok zarif ve şık görünüyor. Aynı zamanda deri ve ekoseli kumaşların da yer verildiği koleksiyona mutlaka bakmanızı öneririz.

Christian Dior'un 2012 Couture koleksiyonunu görmek için tıklayın!

Paris ve moda deyince akla gelen ilk isimlerden olan Chanel'in defilesi de dün gerçekleşti. Moda dahisi Karl Lagerfeld, yine Chanel çizgisinden kopmadan ve yine seksi görünümden taviz vermeden tüvitlerle, etek ceket takımlarla, payetli seksi gece elbiseleriyle harika bir koleksiyon yaratmış. En beğendiğimiz ayrıntılardan biri ise; diz kısmı parlak taşlarla işlenmiş külotlu çoraplar oldu...

Chanel'in 2012 Yaz Couture tasarımlarını görmek için tıklayın!