GeriModa Trendleri Pareo Giyeceğiz Ama Nasıl?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pareo Giyeceğiz Ama Nasıl?

Pareo Giyeceğiz Ama Nasıl?

"Yazın sahillerde, ya da akşam yürüyüşlerinde vazgeçilmez aksesuarlardan, hatta giysilerden biri de pareo... Peki, siz pareonuzu kaç farklı şekilde bağlayabilirsiniz?"

Pareo her ne kadar plajlarda ya da sahillerde sürekli belimize doladığımız bir kumaş gibi görünse de, aslında kadınlar her yerde pareoları elbise, etek hatta bluz olarak kullanabiliyor. Bazen sıcak yaz günlerinde bir kafede otururken hatta ünlü kadınlar ödül törenlerinde bile kullanabiliyor.

Bunun en son örneğini Katie Holmes'da gördük. Parlak ve gösterişli bir kumaş kullanınca pareonun nasıl da bir gece elbisesine dönüşebileceğinin çok başarılı bir örneği. Bize kalırsa pareolar plajlardan çıkmalı, sokaklara adım atmalı... Ama siz ille de ben pareomu bikinimin üzerine giymek istiyorum diyorsanız, size birkaç bağlama şekli önerebiliriz.

Pareo Giyeceğiz Ama Nasıl

1. İlk olarak en basitinden başlayalım. Bu hepimizin zaten bildiğini tahmin ettiğimiz göğüs hizasından bağlama. Yapmanız gereken tek şey, pareonuzu vücudunuza dolamak ve ön kısımdan (iki göğsünüzün arasına denk gelen yer) ya da belinizden bağlamak. Böylece pareonuzu uzun, şık bir elbise gibi bağlamış olursunuz.

2. Bir diğer seçenek de pareonuzu boynunuzdan ya da omzunuzdan askılı olacak şekilde bağlamak. Bunun için pareonuzu iki ucundan tutun ve arkadan öne doğru vücudunuza sarın. Ön tarafta iki ucunu birbirine dolayın ve boynunuzdan ya da omzunuzdan düğüm atın. Eğer paraonuz düz renk ve günlük giyimde kullanabileceğiniz bir kumaş kullanırsanız, her zaman, her yerde giyebileceğiniz rahat bir elbiseye sahip olursunuz.

Pareo Giyeceğiz Ama Nasıl

3. Pareonuzu kullanarak çok şık ve seksi bir straplez elbise de yapabilirsiniz. Bunun için pareonuzu bir önceki bağlama şekli gibi arkadan öne doğru sarın ve yine ön tarafta uçlarını birbirine dolayın. Fakat bu sefer askıları boyundan bağlamak yerine, göğüslerinizin üzerinden geçirerek sırtınızda bağlayın. Sonuçta kendinize şık bir elbise yapmış olacaksınız.

4. Pareonuzu omzunuzun üzerinden bağlamak istiyorsunuz ama aynı zamanda rüzgarda etek kısmının açılmasından da korkuyorsunuz. O halde bu tekniği bir deneyin. İlk olarak pareonuzu arkadan öne doğru getirin ve bir ucunu omzunuzun üzerinden atın, diğer ucunu da belinize dolayarak arkadan, pareonun omzunuzun üzerinden attığınız ucuyla bağlayın.
İşte size harika bir elbise...

Pareo Giyeceğiz Ama Nasıl

5. Pareonuzun rüzgar estiğinde açılmamasını sağlamanın bir yolu da, kumaşı vücudunuza fazladan bir tur dolamak. Bunu yaparken pareonun diğer ucunu kaçırmamaya dikkat edin, aksi halde bağlayamazsınız. Bunu yaptıktan sonra pareonuzu ister omzunuzdan, ister boynunuzdan, isterseniz de koltuk altınızdan birleştirebilirisiniz.

6. Şimdi ise çok değişik bir önerimiz var. Plajda özellikle işinize yarayacağını düşündüğümüz bir pareo bağlama şekli. Bunu için pareonuzu sırtınızdan düğümlüyorsunuz. Alt tarafını da bacaklarınızın arasından geçirip belinize dolayın ve bağlayın. İşte size mayo gibi bağlanmış bir pareo.

Pareo Giyeceğiz Ama Nasıl

7. Son zamanlarda harem ve şalvar pantolonların ne kadar revaçta olduğunu biliyorsunuz. Peki pareolarınızdan bu şekilde bir tulum yapabileceğinizi biliyor musunuz? Yapacağınız şey çok basit, aslında teknik olarak bir önceki bağlama şeklinin aynısı, yalnız bu sefer çok daha büyük bir pareo kullanıp, daha bol bağlamanız gerekir.

8. Pareonuzu omzunuzun üzerinden bağlayıp tek omuzlu bir elbise yapmanın bir başka değişik ve şık yolu daha var. Pareonuzun bir kısmını vücudunuza dolayın ve koltuk altınızdan bağlayın. Boşta kalan kısmını omzunuzun üzerinden atın ve bağlayın. Boşlukta kalan kısmı pili gibi duracaktır.

İşte size birbirinden şık ve farklı 8 pareo bağlama şekli... Peki, bunları gördükten sonra siz pareonuzu hala sadece plajda giymeye kararlı mısınız?