GeriKadın Sağlığı Organik Ürün Tüketmek İçin 10 Neden!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Organik Ürün Tüketmek İçin 10 Neden!

Organik Ürün Tüketmek İçin 10 Neden!

"Son yıllarda popülerliği iyice artan organik yiyecekleri tercih etmeniz için, 10 iyi nedeniniz var!"

1. SAĞLIKLIDIR;

Organik ürünler 24 saat içinde toplanıp tarafınıza ulaştırıldığı için çok daha yüksek oranda C vitamini, temel mineraller ve kansere karşı antioksidanlar içerir.

2. KATKI MADDESİ İÇERMEZ;

Organik ürünler kalp rahatsızlıkları, kemik erimesi, migren gibi sağlık problemlerinin oluşmasına fırsat veren katkı maddeleri içermez. Özellikle ürünün raf ömrünü uzatan, tatlandıran ve renklendiren kimyasalların hiperaktiviteyi artıran kimyasallar olduğu artık bilinmektedir. Bunun yanı sıra hidrojenize yağların da Organik ürünlerde kullanılması kesinlikle yasaktır.

Organik Ürün Tüketmek İçin 10 Neden

3. ZARARLILARLA MÜCADELEDE KİMYASAL KULLANILMAZ;

Organik üretimde gübreleme için kullanılan doğal yöntemler ve zararlıların kontrollü bir şekilde gözetim altında tutulması kimyasal mücadeleye tercih edilen bir yoldur. Bazı böcekler özellikle faydalı özelliklere sahip oldukları için doğal mücadele zincirinin birer halkası olup yaşatılması gerekir, yok edilmesi değil.

4. G.D.O. (GENETİĞİ DEĞİŞTİRİLMİŞ ORGANİZMA) KULLANILMAZ;

Organik üretimde, genetik olarak üzerinde oynanmış, değiştirilmiş tohum kullanılmaz.

5. HAYVANLARDA ANTİBİYOTİK KULLANILMAZ;

Çiftlik hayvanlarında düzenli olarak kullanılan antibiyotiklerin hayvan dokusunda kalıcı olduğu bilinmektedir. Bu hayvanların etini tüketen kişilerde daha sonra olası hastalıklarda kullanılan antibiyotiğin bakterilere karşı etkili olmadığı görülmüştür. Antibiyotikler organik standartlarda yapılan hayvancılıkta kullanılmamaktadır.
Organik Ürün Tüketmek İçin 10 Neden

6. ORGANİK ÜRETİM METODLARI YERALTI SULARININ KİRLENMESİNİ ÖNLER;

Pahalı olarak düşünülen organik ürünler, geleneksel tarımdaki yöntemlerin yer altı su kaynaklarına verdiği zarara oranla ülke ekonomisi açısından bakıldığında aslında çok daha ucuza gelmekte olduğu görülmüştür.

7. YETKİLİ KURUMLARCA DENETLENİYOR;

Tüm organik çiftlikler senede en az bir defa profesyonel kurumlarca denetlenmektedir. Ömercan Çiftliği Ceres (Almanya kökenli sertifikasyon firması) tarafından, gerçek organik üretim standartlarınca üretim yapıldığına dair sertifikalandırılmış ve denetlenmektedir.

8. HAYVAN DOSTU;

Organik standartların hayvan sağlığı için en yüksek standartlar olduğu resmi kurumlarca tespit edilmiştir.

Organik Ürün Tüketmek İçin 10 Neden

9. DOĞAL HAYAT VE ÇEVRE DOSTU;

Organik üretim, çevre kirliliğine sebep olmaz daha az karbondioksit üretir ve zararlı atık üretmez. Organik çiftliklerde % 44 daha fazla kuş ve 5 kat daha fazla yabani bitkiler bulunmaktadır.

10. MAKSİMUM LEZZET;

İnsanların çoğu artık organik ürünün çok daha lezzetli olduğunu bilmektedirler. Hiçbir besin maddesi organik üründen daha fazla mineral, temel aminoasitler ve vitamin içermemektedir. Tüm bu saydıklarımızdan sonra organik almamak için bir sebep kalmamaktadır. O halde siz de artık organik tüketin! Sağlıklı insan, sağlıklı nesiller için....