Geriİyi Yaşam Ofisinizi spor salonu yapın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ofisinizi spor salonu yapın

"Genç kalmak ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için egzersiz şart. İş yerinizde bile uygulayabileceğiniz beden aktiviteleriyle harikalar yaratabilirsiniz."

Her gün birkaç dakikanızı kendinize ayırarak yapacağınız basit hareketler zinde kalmanızı sağlayacak.

Modern yaşamın zorladığı hareketsizlik ve yanlış beslenme sağlığımızı bozan; obezite, kalp-damar hastalıkları, diyabet ve diğer birçok hastalıklara neden olan en önemli iki etmendir.

Hareketsizliğin hastalıkların oluşmasında sağlıksız beslenmeden daha baskın rol oynadığı kabul edilmektedir. Bu bakımdan az da olsa bedensel aktivite ruh ve beden için çok değerlidir.

Kemiklerin sağlam kalması, kalp-dolaşım sisteminin güçlenmesi ve doğal yaşlanmanın geciktirilmesi için bedensel aktiviteyi; uyku ve yeme içme gibi yaşam biçimine sokmak gerekir. Ancak çalışan kesimin büyük bir bölümü, sabah işe gidiş ve akşam eve dönüş için büyük şehirlerde ulaşım zorluğu çekmekte, uzun zaman kaybetmekte, kısacası, spora zaman ayıramamaktadır. Bu yazımızda çalışanların büroda yapabilecekleri egzersizleri işleyeceğiz.

* İş yerinizde asansör kullanmayın, merdivenleri kullanın.

* İşinize çok yakın durakta otobüsten inmeyin. Sabah işe giderken ve akşam işten dönerken günde iki kez 10- 15'er dakikalık yürüyüşler yapmayı alışkanlık haline getirin.

* Büroda fırsat buldukça yandaki egzersizlerin her birinden 8-10 tekrardan oluşan (1 set) çalışma yapın.