Geriİyi Yaşam Ofis aşkı: Yaşayanlar anlatıyor gerçekten iyi bir fikir mi?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ofis aşkı: Yaşayanlar anlatıyor gerçekten iyi bir fikir mi?

Ofis aşkı: Yaşayanlar anlatıyor gerçekten iyi bir fikir mi?

"Ofiste yaşanan aşklar gerçekten çok heyecanlıdır. Bir o kadar da riskli! Peki siz çalışma arkadaşınızla yaşayacağınız bir ilişkinin “duygusal” sorumluluğunu kaldırmaya gerçekten hazır mısınız?"

Aynı ofisten biriyle aşk yaşamanın nasıl bir fikir olduğunu W-World kadınlarına sorduk. İşte aldığımız yanıtlar:

Pınar / 32 / İngilizce Öğretmeni: “İlk çalıştığım şirkette ne yazık ki böyle bir deneyimim olmuştu. ‘Ne yazık ki’ diyorum çünkü sonu hiç de iyi bitmedi. Biz ne kadar saklamaya çalışsak da bir süre sonra dedikodu ışık hızıyla yayıldı.Ofis aşkı: Yaşayanlar anlatıyor gerçekten iyi bir fikir miSabah 8’den akşam 4’e kadar sevgilinizle aynı kareye girdiğiniz her anda onlarca insanın bakışlarının size çevrildiğini bir düşünsenize! Çalışma ortamınız içi yüzlerce meraklı öğrenciyle dolu bir okul olunca stresimiz ikiye katlandı ve erkenden pes ettik. Şimdi aynı şey olsa “başkalarının” ne düşündüğünü o kadar umursar mıydım bilmiyorum.

Şule / 24 / Grafik Tasarımcı: Bundan yıllar önce stajyer olarak işe başladığım ajansta çalışan ofisboya aşık olmuştum. İkimizin de yaşı çok küçüktü ve ofisteki “büyükler” tarafından fazlasıyla eziliyorduk. Ortak sıkıntıları dertleşerek başlayan ilişkimiz benim bavulumu toplayıp yurt dışına gitme kararımla sona ermiş olsa da o günlerde yaşadığım heyecanı hatırladıkça gülümserim.Ofis aşkı: Yaşayanlar anlatıyor gerçekten iyi bir fikir miHande / 27 / Avukat: Ofis aşkı mı dediniz? Nerede! Ne yazık ki kadınlarla dolu bir ofiste çalışıyorum, bırakın ilişki yaşamayı, flört edecek biri bile yok ofiste.Sinem / 31 / Diş Hekimi:
Bundan dört yıl önce aynı diş kliniğinde çalıştığım mavi gözlü uzun boylu çocuğa fena halde kaptırmıştım kendimi. İşe her gün şarkılar söyleyerek gidiyor, ertesi gün ne giyeceğime karar vermek için her gün saatlerimi harcıyordum. Tabii aynı ofiste çalıştığımız diğer doktorların, özellikle de kliniğin sahibinin ne diyeceğinden de deli gibi korkuyordum. Öte yandan birlikteyken ne kadar iyi zaman geçirdiğimizi fark etmemiz pek kısa zamanımızı aldı ve ne olduğunu anlamadan sevgili olarak bulduk kendimizi. O mavi gözlü çocuk şimdi iki yıllık eşim ve kızımın babası. Benim tavsiyem, kimin ne diyeceğini çok düşünmeden kalbinizin sesini dinlemeniz.Ofis aşkı: Yaşayanlar anlatıyor gerçekten iyi bir fikir miGüler / 40 / Noter Memuru: Ben hiç böyle bir şey yaşamadım. Ama geçen yıl aynı büroda çalıştığım bir arkadaşımın ilişkisine şahit oldum. Araları iyiyken bir sorun yoktu da, kavgalı oldukları zaman etrafa yaydıkları negatif enerjiden hepimiz nasibimizi alıyorduk. Şimdi ikisi de işten ayrıldı. Diyeceğim şu ki mümkünse ne ben ne de benim etrafımdakiler ofiste aşk maşk yaşamasın!

Eda / 25 / Editör: İki yıl önce yaşadım böyle bir ilişki. Hayatımın en büyük aşkı değildi belki ama en “ekonomik” ilişkisi olduğu kesin! Bir kere karşınızdakine etkilemek için farklı biri gibi davranmanıza gerek yok. Dolayısıyla kuaför ve alışveriş konusunda kendimi hiç kasmadım. İkincisi zaten tüm gün birlikte olduğumuzdan akşamları pahalı yemeklere gitmek, sokaklarda gezmek gibi bir ihtiyacımız olmuyordu. Gelen telefon faturalarının diğer ilişkilere göre ne kadar az olduğunu söylemiyorum bile! Ofis aşkı: Yaşayanlar anlatıyor gerçekten iyi bir fikir miÖzge / 30 / Bankacı: Çalıştığım şirkette böyle konular çok sıkı kurallarla yasaklanmış olduğundan çok hoşlandığım biri bile olsa duygularımı kendime saklamayı tercih ediyorum. Ne de olsa işten kovulduğumda aşkımı tabağa koyup yiyemeyeceğim!