GeriEv Dekorasyon Odalara göre dekorasyon
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Odalara göre dekorasyon

Odalara göre dekorasyon

"Her odanızı ayrıntılı şekilde nasıl dekore edeceğinize dair bilgi veriyoruz."

Mutfak:

Evin en önemli bölümlerinden birisidir mutfak. Modern yaşamın devamını evinizde de devam ettirmek istiyorsanız mutfağınızı da modern bir tarzda dekore etmelisiniz.

Modern olmak adına tekdüzelikten kaçının. Sade bir çizgisi olan mutfağınızı aksesuarlarınızla renklendirin.

Mutfağınızda dolaplarınızı kendi kullanımınıza uygun olarak tasarlayın. Günlük hayatta nelere ihtiyacınız olduğunu düşünün ve kullanmadığınız fazlalıklardan kurtulun.Odalara göre dekorasyonBir mutfağın kullanımı kadar temizliği de önemlidir. Mutfağınızda fazla kir tutmayan kolay temizlenen malzemeler kullanın.

Mutfağınızda en azından sabahları hızlı bir kahvaltı için bir yemek köşesi hazırlayın.

Güne başladığınız mutfağınızda renk kullanmaktan çekinmeyin. Renkli bir mutfakla güne de renkli başlarsınız.

Modern mutfağınıza şıklığı halı, perde, aydınlatma gibi aksesuarlarla kazandırın.

Çalışma odası:

Çalışma odanızı dekore ederken yumuşak ve sizi rahat hissettiren renkleri tercih edin. Yaptığınız işe konsantre olmanızı sağlayacak rahat bir ortam oluşturun.

Farklı ve yaratıcı fikirlerle çalışma odanızı sıkıcı olmaktan kurtarın ve eğlenceli bir ortam hazırlayın. Örneğin eski bir resim çerçevesinden çık bir pano hazırlayabilir not ve fotoğraflarınızı buraya asabilirsiniz.

Özellikle küçük evlerde her noktayı değerlendirmek gerekir. Bir dolabın yanı veya duvarda bulunan bir nişi çalışma alanı olarak değerlendirebilirsiniz. Özellikle masanın önüne asılan perde ile hem bu köşeye bir şıklık katmış olursunuz hem de çalışma masanızın dağınık bir görüntü oluşturmasını engellersiniz.Odalara göre dekorasyonYoğun iş temposu ile yapılacaklar sıklıkla unutulabilir. Bir yazı tahtası ile bu soruna bir çözüm getirebilirsiniz.

Hasır bez bir panoyu farklı desenlerde boyayarak ona farklılık kazandırabilir, aynı zamanda çalışma odanıza hoş bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz.

Özellikle çocuklarınız veya çalışma arkadaşınızla ortak kullanmak için pratik çalışma masası modelleri deneyebilirsiniz. Birlikte çalışma sizi daha da motive edebilir.

Yatak odası:

Tüm duvarlarınızı aynı renk boyamak yerine duvar kağıdı veya boya ile şık panolar hazırlayabilirsiniz.

En ucuz ve kolay yöntem olarak yatağınızın üstüne renkli kırlent yastıklar yerleştirerek odanızda farklı bir hava estirebilirsiniz.

Perdelerinizi küçük dokunuşlarla değiştirebilirsiniz. Örneğin perdelerinizi fiyonglarla bağlayarak şirin ve şık bir görüntü elde edebilirsiniz.Odalara göre dekorasyonAynaları kullanarak da odanızda farklı bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz. Yatak başınızda veya yatak başı komodinlerinin arkasında aynaları kullanarak odanızda bir farklılık yaratabilirsiniz.

Karyolanızı veya karyola başınızı çiçekli ve renkli bir kumaşla kaplayarak yatak odanıza renk ne neşe katabilirsiniz. Bu fikirlerden faydalanarak huzurla uyuyacağınız şık bir yatak odası hazırlayabilirsiniz.

Banyo:

Modern banyo ve tuvaletlerde sadelikle de şıklığı yakalayabilirsiniz. Modern banyo dekorasyonunda tasarım ürünlere yer vermeniz çok hoş olacaktır.

Modern banyo dekorasyonunda banyonuza ışıltı ve hareketi banyo seramikleri ile verebilirsiniz. Tasarımı sade ancak ışığı yansıtan banyo karoları ile hem modern hem de şık bir görüntü elde edebilirsiniz.Odalara göre dekorasyonModern banyoların renksiz ve sade görüntüsünü banyonuza uygun bitki ve çiçeklerle kırabilirsiniz.

Modern çizgisi olan bir banyoda ışıltılı ve parlak ayna çerçeveleri ve dolap kulpları ile de banyonuza hareket getirebilirsiniz.

Banyonuzda da diğer odalarda olduğu gibi abajur gibi aydınlatmalar kullanarak şıklığı yakalayabilirsiniz.

Salon:

Oturma odanızı veya salonunuzu dekore ederken öncelikle kullanım alanlarınızı belirleyin. Bir salondan beklentiniz nedir? Misafirlerinizi ağarlamak mı? Rahat bir sohbet ortamı mı? Televizyon seyretmek mi?

Evinizin salonundan beklentilerinizi netleştirdikten sonra tarzınızı belirleyin. Klasik tarz bir salon mu? Modern döşenmiş bir salon mu? Yoksa kendi tarzınızı mı yaratmak istiyorsunuz?

Beklentilerinize göre salonunuzu bölümlere ve köşelere ayırın. Oturmak ve sohbet etmek için bir alan hazırlarken yanına uzun bir tekli koltukla kendiniz için okuma alanı da oluşturabilirsiniz.Odalara göre dekorasyonOturma odanızda yer kazanmak amacıyla mobilyalarınızı çok amaçlı kullanabilecek şekilde seçebilirsiniz. Örneğin yuvarlak bir pufu oturma amaçlı kullanmanın yanı sıra gerektiğinde orta sehpası olarak da kullanabilirsiniz.

Evin sizin sığınağınız ve yorgunluğunuzu attığınız yer olduğunu unutmayın. Eviniz küçük de olsa kendinizi şımartacak keyifli köşeler hazırlayın.

Televizyon veya bilgisayar için ayrı bir alan veya köşe ayırmaya özen gösterin. Mümkün olduğunca televizyondan uzak bir salon döşemeye çalışın. Evet televizyonsuz ve bilgisayarsız bir hayat olmuyor ama bu aletler hayatımızın merkezinde de olmak zorunda değiller. Oturma odanızda huzurlu sohbetlere, sakin okuma saatlerine televizyon ve bilgisayardan daha fazla yer ayırın.