GeriMakyaj Muhteşem kirpiklere nasıl sahip olabilirsiniz?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Muhteşem kirpiklere nasıl sahip olabilirsiniz?

Muhteşem kirpiklere nasıl sahip olabilirsiniz?

"Kirpiklerinizin 70'li yılların film artistleri ya da top modelleri gibi görünmesini ister misiniz? İddialı bir göz makyajı ve iddialı kirpiklere nasıl sahip olacağınızı öğrenmek için doğru yerdesiniz..."

Eğer özel gecelerde idiialı göz makyajı yapmayı seviyorsanız ve yukarıdaki makyajı beğendiyseniz, bu haberde adım adım bu makyajın nasıl yapılacağını bulabilirsiniz. İşiniz bittiğinde 70'li yılların ünlü mankeni Twiggy gibi görüneceksiniz.

Resimde gördüğünüz makyajı Clare Lille, "Illamasqua" markasının ürünlerini kullanarak yaptı. Her adımda kullanılan ürünleri de sizlerle paylaşacağız.

Muhteşem kirpiklere nasıl sahip olabilirsiniz1. Adım

Baz ve gölgelendirme:

İlk olarak göz kapaklarınızın üzerine baz olarak biraz CC135 makyaj bazını uygulayın. Daha sonra tüm göz kapağınızın üzerine "Powder Eye Shadow in Sex" sürerek renklendirin. Bu işlemde mutlaka far fırçası kullanın.Daha sonra yumuşak, siyah bir göz kalemiyle gözlerinizin kenarından yukarı doğru bir çizgi çekin ve temiz bir far fırçasıyla bu çizgiyi göz çukurunuzun üzerine doğru çekin.

Muhteşem kirpiklere nasıl sahip olabilirsiniz2. Adım

Eye Liner ve kirpikler:

Koyu siyah bir sıvı eye liner'ı kirpik yapıştırıcısıyla karıştırın ve fırçası yardımıyla sürün. Bunu yaparken gözünüzün iç kısmından başlayıp, fırçayı biraz bastırın ki kirpik çizginizin sonunda biraz daha kalın bir çizgi oluşsun. Hemen ardından takma kirpiklerinizi yerleştirin ve kuru bir fırça ile hafifçe bastırarak sabitleyin. Daha sonra rimel sürebilirsiniz.

Muhteşem kirpiklere nasıl sahip olabilirsiniz3. Adım

Allık ve dudaklar:

Orta boy bir allık fırçasıyla açık pembe tonlarında, parlak olmayan bir allığı yanaklarınıza, kulağınızdan itibaren aşağı ve yukarı sürerek uygulayın. 60'ların mat görünümü için de Illamasqua'nın Liv rujunu dudaklarınıza sürebilirsiniz.

Artık geceye hazırsınız!