GeriModa Trendleri Minik öğrencilerden doğal defile!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Minik öğrencilerden doğal defile!

Minik öğrencilerden doğal defile!

"Doğa Koleji'nde gelenekselleşen, doğaya ve çevreye adanan "Doğal Defile" için podyuma çıkan öğrenciler büyük ilgi gördü. Bu seneki konsepti 'Tropikal Fırtına' olarak belirlenen 'Doğal Defile'nin kıyafetleri Doğa Koleji öğrencileri tarafından hazırlandı."

Her çevre projesiyle doğal yaşam, organik tarım, geri dönüşümün ve suyun önemin, küresel ısınma, çevre kirliliği gibi çevre sorunlarına değinen Doğa Koleji yaşamı ve doğal hayatı korumayı kendine görev edindi. Öğrencilerin dikkatini çevre felaketlere, nesli tükenen hayvanlara çekmeye çalışan Doğa Koleji, her yıl düzenlediği geleneksel küresel ısınma karşıtı "Doğal Defile"yi bu sene Dünya Çevre Haftası kapsamında Forum İstanbul'da düzenledi. Öğrencilerin kıyafet tasarımlarında tropikal ormanlardan, bitkilerden ve meyvelerden esinlendiği, sahne yönetmenliğini ise Yasin Soy'un üstlendiği Doğal Defile'de "Tropikal Fırtına" esti.

En "Doğal" Defile
Doğal materyallerle yapılan birbirinden güzel kıyafetler tropikal malzemelerle süslendi ve podyumda öğrenciler tarafından sergilendi. Doğa Defile'de sergilenen birbirinden güzel kıyafetler 12 Haziran'a kadar "Doğal Sergi" adı altında Forum İstanbul misafirlerinin beğenisine sunulacak. Doğa konseptli eğitim modeli ve liselerde uygulanan t-MBA eğim modeli ile öğrencilerinin çevre duyarlılığını erken yaşlarda en yaratıcı şekillerde geliştirmesini hedefleyen Doğa Koleji'nin, artık geleneksel hale getirdiği "Doğal Defile"de anaokulu, ilköğretim ve lise öğrencileri tasarladıkları tamamen doğal malzemelerden üretilmiş kıyafetleri giyerek podyuma çıktılar. Dünya Çevre Haftası'nda geri dönüşüm, giderek bozulan ekolojik dengeye ve tropikal ormanlara dikkat çekilen Doğal Defile'ye özellikle moda ve tasarım üzerine kendini geliştirmek isteyen Doğa Anadolu Liseleri öğrencileri, genç yaşta meslek seçimlerine yardımcı olan t-MBA Eğitim Modeli kapsamında bu projeye özgün tasarımlarıyla destek verdiler.Duyarlı Öğrenciler
Doğa Koleji daha okul öncesi dönemde aşılanan çevre bilinci ve doğa sevgisiyle öğrencilerinde duyarlılık kazandırmayı ve topluma örnek olmayı amaçlıyor. Doğa Koleji öğrencileri nesli tükenmekte olan bitki ve hayvanlar için kendi elleriyle hazırladıkları ürünleri hem okullarında hem de internet üzerinden WWF-Türkiye yararına satıyor, çevreye ve doğaya olan duyarlılıklarını bir kez daha gösteriyorlar. Saz kedileri için yapılan anahtarlıklar, fincan tasarımlarından Anadolu Kaplanı tablolarına kadar çok geniş bir ürün yelpazesi çevre gönüllülerini bekliyor. WWF yararına satılan ürünlere Doğa Koleji Kampüsleri'nden veya http://dukkanlar.gittigidiyor.com/DogaKoleji/adresinden ulaşılabiliyor.