GeriModa Trendleri Mezuniyet balosunun yıldızı olun!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mezuniyet balosunun yıldızı olun!

Mezuniyet balosunun yıldızı olun!

"Okul hayatınızın sonuna geldiniz ve artık sırada uzun zamandır beklenilen büyük gece var: Mezuniyet balosu. Balonun odak noktası olmak istiyorsanız işte bizden birkaç öneri..."

Yaklaşmakta olan mezuniyet balosu için okul hayatı boyunca düşlerinizi süsleyen kıyafeti bulmak elbette çok zor. Ama ona en yakın şıklığı yakalamanız için atlamamanız gereken birkaç detay var.

Öncelikle gösterişi dozunda bırakın ve yaşınızı olduğundan çok daha büyük gösterecek ağır abiyelerden kaçının. Aynı şekilde aşırı makyaj ve fazla kadınsı bir saç modeli sizi balonun yıldızı olmaktan uzaklaştıracaktır. İlk olarak seçeceğiniz kıyafetin kişiliğinize ve vücudunuza uygun olmasına dikkat edin. Örneğin, boyunuzun yeterince uzun olmadığını düşünüyorsanız bol renkli elbiseleri taşımanız zorlaşacaktır.

Mezuniyet balosunun yıldızı olun

Moda Kanalları Editörü: Duygu ÇELİKKOL

Fazla kilolarınız varsa bunları mezuniyetten önce sıkı bir diyetle sağlıksız bir biçimde yok etmek yerine hafifçe bedeninizi saracak korsaj modelli elbiseleri tercih etmeniz çok daha mantıklı olacaktır.

Mezuniyet balosunun yıldızı olun

Zayıfsanız ve boyunuz uzunsa dar kesimlerden uzak durmanızı öneririz. Minik desenleri olan saten ve belden kabaran elbise modeli tam size göre olacaktır. Koyu bir ten renginiz varsa daha parlak renkleri, açık tenliyseniz ise pastel tonları daha iyi taşıyabileceğinizi söyleyebiliriz. Ne çok hanım hanım ne de çok seksi olmaya çalışmayın. İkisinin ortasında, yaşınıza uygun ve kendi tarzınızı ortaya koyabilecek bir kıyafetle kendinize hayatınızın gecesini yaşatın.

Mezuniyet balosunun yıldızı olun

Ayakkabı konusunda ise dikkat edilmesi gereken nokta; mezuniyetten sonra hala ayakta kalabilmek istiyorsanız daha kısa topuklar ya da babetler tercih etmeniz gerektiğidir.Mezuniyet balosunun yıldızı olun

Moda Kanalları Editörü: Duygu ÇELİKKOL