GeriKadın Sağlığı Mesleğinizi gülüşünüz belirliyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mesleğinizi gülüşünüz belirliyor!

Mesleğinizi gülüşünüz belirliyor!

"Mesleğe göre gülüş estetiği kişilerin toplumdaki statülerini belirlemede öncelikli etmen..."

ÇEKİCİ GÜLÜŞ

Bu teknikte ön dişler diğer dişlere göre fark edilebilir derecede daha uzundur. Aslında dişlerin doğal görünümü de bu şekildedir ama zamanla bu dişler kısalıp aşınarak kişiye yaşlı bir ifade katabiliyor. Bu dezavantajlı durumu gülüş estetiği uygulamaları ile avantaja dönüştürmek mümkündür. Mankenlik, fotomodellik, modacı, şarkıcılık, gibi mesleklere sahip kişiler üzerinde uygulanan bu teknik sayesinde kişiye daha dinamik ve çekici bir gülümseme kazandırılıyor.

Mesleğinizi gülüşünüz belirliyor

İKNA EDİCİ GÜLÜŞ

Yuvarlak hatlı ve bombeli bir diş yapısı olan bu tarz, diğerlerine oranla daha beyaz bir renklendirmeile kişiye ideal bir görünüm kazandırır. Satış temsilcisi, avukat, pazarlamacı, psikolog gibi mesleklere sahip kişilerde daha çok bu teknik uygulanıyor.

Mesleğinizi gülüşünüz belirliyor

ENTELEKTÜEL GÜLÜŞ

Bu teknikle oluşturulan gülüş estetiğinde, dişleri yatay çizgi üzerine sıralanmış bir görünüme kavuşturulur. Çünkü bu gülümseme kişiye bilgili ve olgun bir gülüş ifadesi veriyor. Bu gülümsemede alt dudak ve dişlerin daha çok vurgulanacağı bir görünüm sağlanmaya çalışılmaktadır. Daha çok akademisyen, öğretmen, gazetecilik, devlet sanatçıları, yazarlık, psikolog, tarihçi gibi mesleklere mensup kişiler bu gülüş tekniğini tercih ediyor.

Mesleğinizi gülüşünüz belirliyor

OTORİTER GÜLÜŞ

Bu gülüş şekli daha çok yöneticilik yapan kişilerde olması gereken bir tarzdır.
Bu tarz gülüşlerde keser dişlerin daha köşeli, köpek dişlerin ise daha sivri olduğu bir diş yapısı tercih edilmektedir. Bu teknikle kişilerin daha otoriter bir görünüme sahip olması sağlanır. Bu gülüşü daha çok; CEO, Yönetim kurulu üyesi, akademisyen, öğretmen, hakim gibi meslek grubuna mensup kişiler üzerinde uygulanıyor.


Mesleğinizi gülüşünüz belirliyor

SPORTİF GÜLÜŞ

Bu gülümseme şekli kişiye samimi, sıcak ve ayrıştırıcı bir ifade kazandırıyor.
Orta kesici dişler yan keserlere göre çok az daha uzun bir yapıdadır. Bu gülüş kişiye ne çok çocuksu, ne de çok ciddi bir ifade katar. Bu gülüş tekniğini daha çok; reklamcılık, spor eğitmenliği, halkla ilişkiler, turizm ve otelcilik, doktor, mühendis, hemşire, mimarlık, çocuk bakıcılığı, sinema ve televizyonculuk gibi meslek gruplarına mensup kişiler üzerinde uygulanıyor.

Mesleğinizi gülüşünüz belirliyor

False