GeriModa Trendleri Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Burçe Bekrek Defilesi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Burçe Bekrek Defilesi

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Burçe Bekrek Defilesi

"Burçe Bekrek, deri el işçiliğinin, geometrik oyunların ve multi-fonksiyonel giyim seçeneklerinin öne çıktığı ‘Retrouvailles’ Koleksiyonu’nun defilesini Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Sonbahar 2015’in kapanış gününde modaseverlerin beğenisine sundu..."

Papia'nın co-sponsorluğunda gerçekleşen defile ile bu yıl 10. koleksiyonunu sergileyen Burçe Bekrek, koleksiyonunda markanın imzası haline gelen multi-fonksiyonel giyim seçenekleri ve tamamı el işçiliğinden oluşan bant strüktürler üzerine yoğunlaştığını belirtiyor. ‘Çalışılması zor bir malzeme olan deride kendi adımıza işçilikte ne kadar yukarı çıkabileceğimizi bulmak ve limitlerimizi zorlamak istedik’ diyen tasarımcı ‘Rotamızı markanın DNA sını oluşturan detaylarla belirlerken, ipuçlarımızı Burçe Bekrek kadınlarının hayatlarından aldık’ diye ekliyor.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Burçe Bekrek DefilesiBurçe Bekrek Sonbahar 2015 koleksiyonunda bizlere yalın, sofistike ve akıllı bir çizgiden sesleniyor. Kolekiyon ağırlıklı olarak multi-fonksiyonel ürünlerden oluşuyor ve kendi içlerinde değişime uğrayarak farklı giyim seçenekleri oluşturuyorlar.‘Retrouvailles’ her detayı özenle hazırlanan ve yeniden baktığınızda bambaşka ayrıntılar keşfedebileceğiniz bir koleksiyon.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Burçe Bekrek DefilesiBurçe Bekrek tarafından tasarlanan ve YKK sponsorluğunda hayata geçirilen şerit aksesuarlar hiçbir endüstriyel dokunuş olmadan tamamı el işçiliği ve kuzu derisinden oluşan markanın imzası strüktürel bant detayları ile birleşiyor. Koleksiyondaki içiçe geçmiş hal, form ve kalıplardaki geometrik birleşimler, multi-fonksiyonel parçaların kullanım kolaylığı sunmasıyla beraber gözle görülür hale geliyor.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Burçe Bekrek Defilesi

‘Koleksiyonlarımda el işçiliğinin ve emeğin hissedilebilir olması çok önemli’ diyen tasarımcı, lüks hissiyatının kumaşlardan aksesuarlara ve kusursuz işçiliğe kadar her noktada hissedilebilir olmasını hedefliyor. Lacivert, grimelanj, antrasit, beyaz ve bej tonlarından oluşan koleksiyona kaşmir/ipek karışımı özel dokumalar, yünler, kaşmirler, el yapımı kaşmir trikolar, taşlanmış ipekler, kuzu derisi ve tamamı örme bir dokuma olan Bekrek’in ‘FUR-FREE-FUR’ olarak belirttiği imitasyon kürkler eşlik ediyor. Koleksiyon Burçe Bekrek tarafından tasarlanan ve Ayakkabı Dünyası tarafından üretilen ayakkabılar, aksesuar tasarımcısı Güliz Aydın’ın takıları ve yine Burçe Bekrek imzası deri boyun aksesuarları ve çantalar ile tamamlanıyor.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Burçe Bekrek Defilesi

Burçe Bekrek, bu koleksiyonundaki kadını; reveransı kendine doğru yapan ve gücünü kendi içinden alan, başkası için değil kendi için giyinen, şık gözükmek için zorlanan değil şık olurken hayatını kolaylaştıran, değişime açık, sofistike ve çekici bir kadın olduğunu vurguluyor. Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Sonbahar 2015 kapsamında gerçekleşen defile aynı zamanda birbirinden şık ve iddialı Burçe Bekrek desenlerinin, çok yakında Papia kalitesiyle hayat bulmaya hazırlanıyor olduğunun da habercisi.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Burçe Bekrek Defilesi

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Burçe Bekrek DefilesiMercedes-Benz Fashion Week Istanbul Burçe Bekrek DefilesiMercedes-Benz Fashion Week Istanbul Burçe Bekrek Defilesi