GeriModa Trendleri MBFWI'nin İkinci Gününden Satır Başları!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

MBFWI'nin İkinci Gününden Satır Başları!

MBFWI'nin İkinci Gününden Satır Başları!

"Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Sonbahar/Kış 2016 sezonu, Raşit Bağzıbağlı Couture defilesi ile başladı..."

Davetlilerin dolu dolu bir programla sırasıyla Şafak Tokur, DB Berdan, Murat Aytulum, Selma State ve Çiğdem Akın koleksiyonlarını keşfettiği güne DB Berdan defilesinin finalinde podyuma çıkarılan "Teröre hayır, Şiddete hayır, Herkes için barış ve sevgi" pankartı damgasını vurdu.

MBFWI Alanı'nın yıldızı Mercedes-Benz Lounge

Her sezon olduğu gibi bu sezon da Mercedes-Benz, özel davetlilerini MBFWI Alanı'nda yer alan Mercedes-Benz Lounge'da ağırladı. Özel davetlilerin defile ve sunum aralarında dinlendikleri ve ikramların tadını çıkardıkları Mercedes-Benz Lounge, geçtiğimiz sezonlardan görüntülerin izlenebildiği dev ekranıyla da tüm davetlilerin ilgi odağı oldu.
MBFWInin İkinci Gününden Satır BaşlarıŞafak Tokur'dan içsel bir yolculuk

Tasarımcı Şafak Tokur, "Başımın üstünde yerin var" adını verdiği Sonbahar/Kış 2016 erkek koleksiyonunda ne olursa olsun kendi değerlerini savunan bir karakterin içsel yolculuğunu anlattı. Defilenin finalinde ise sözlerini Şafak Tokur'un yazdığı şarkı, yine tasarımcının kendi sesinden hayat buldu ve koleksiyonun hikayesini tamamladı.
MBFWInin İkinci Gününden Satır BaşlarıDB Berdan'dan "Ultra şiddet" eleştirisi

Anthony Burgess'in kült romanı Otomatik Portakal'dan ilham alan DB Berdan, "Ultra Violence" isimli koleksiyonuyla her türlü ayrımcılığa, sözlü ve fiziksel şiddete odaklandı ve romandan uyarlanan aynı isimli filmin kült sahnelerini koleksiyonun desenlerinde yeniden canlandırdı. Defilenin makyaj uygulamasında ise siyah ve beyaz renkler ön plana çıkarılırken modellerde özellikle gözler vurgulandı.
MBFWInin İkinci Gününden Satır BaşlarıMBFWI araçları İstanbul sokaklarında

Mercedes-Benz'in her sezon yollara düşen MBFWI Araçları, yine Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul için İstanbul sokaklarını arşınlıyor. Mercedes-Benz'in özel davetlilerini defilelere ve sunumlara, İstanbul trafiğine rağmen tam zamanında yetiştiren MBFWI Araçları, haftanın sembollerinden biri olarak dikkatleri üzerlerine topluyorlar.MBFWInin İkinci Gününden Satır Başları