GeriModa Trendleri Mayo Alışverişinin Püf Noktaları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mayo Alışverişinin Püf Noktaları

"Tanga bikiniler, iç gıcıklayıcı desenler, tek parça tasarım mayolar... Sıcacık yaz ayları nihayet geri döndü. Peki kumsal modasına hazır mısınız? Mayo alışverişinin püf noktalarını okumadan sakın plaj alışverişine çıkmayın."

1- Mağazaya girmeden önce vücudunuzu inceleyin

Soyunma kabininde kriz yaşamamak için mayo alışverişine çıkmadan önce evinizdeki boy aynasında vücuduzu iyice inceleyin. Bedeninizi tanımak, vücut tipinize en uygun mayoyu seçmeniz açısından faydalı olacaktır. Her şeyden önce kendinize karşı dürüst olun. Eğer kalça bölgeniz vücudunuzun diğer yerlerine oranla daha büyükse, satış elemanının üzerinizde çok hoş durduğunu iddia ettiği minicik bikiniden vazgeçin. Dikkatleri kalçanızdan başka bir bölgenize çekecek modelleri tercih etmeniz, ufak bir mayo hilesi olacaktır.

2- Renklere Dikkat Edin

Vücudunuzda kapatmak istediğiniz bölgeleriniz için koyu tonları, sorunsuz olduğunu düşündüğünüz yerler için de açık renkleri kullanın. Altın tonlannın iç gıcıklayıcı etkisini ve pastel renklerin masum yansımalarını model seçimizde göz önünde bulundurun.

3- Satış elemanına danışın

Eğer yanınızda fikrini sorabileceğiniz bir arkadaşınız yoksa ve kararsızsanız satış elemanından yardım isteyin. Satış elemanının ne kadar dürüst olduğunu test etmek için, ilk olarak üzerinizde gerçekten kötü durabilecek bir model seçin ve giydikten sonra ondan fikrini söylemesini isteyin. Bu kötü modeli görür görmez sizi iltifatlara boğuyorsa, öteki mayolarda kendi beğenize göre bir seçim yapmayı tercih edin. Diğer taraftan, bu modelin vücut tipinize gitmediğini ve başka modellerde seçim yapabileceğinizi söyleyerek sizi yönlendiriyorsa, ona güvenebilirsiniz.

4- Modanın esiri olmayın

Her yıl trendlerle birlikte değişen mayo ve bikini modellerini, üzerinizde kötü durmasına rağmen, sırf moda diye asla satın almayın. Modayla birlikte estetik görünümü de ön planda tutmanız kumsalda dikkatlerin daha fazla çekilmesini sağlayacaktır. Minicik bir bikiniyle seksi görünebilirsiniz ama fazla kilolarınız varsa seksilikten çok, kilolu olduğunuzun fark edileceğini unutmayın.

5- Beden ölçünüzü iyi belirleyin

Elbise bedeninizle mayo bedeninizin her zaman aynı olmasını beklemeyin. Normalde 38 beden giyiyorsanız, aynı beden ölçüsünde seçtiğiniz bir mayo modelinin sizde küçük ya da büyük durması mümkün olabilir. Bu nedenle, her zaman 38 beden giydiğinizde inat ederek bedeninize dar gelen bir model seçmekten kaçının. Vücudunuza oturan beden ölçüsünü seçin.

6- Regl dönemine dikkat

Vücudun su toplaması, göğüs ya da karın bölgesinin olduğundan daha şiş görünmesi nedeniyle regl dönemlerinde mayo alışverişi yapmaktan kaçının. Bu dönemde, normalde olduğunuzdan daha farklı bir vücut ölçüsüne sahip olmanız, beğendiğiniz modelin sizde kötü durmasına ya da büyük beden bir model seçmenize neden olabilir.

7- Mayoyu giyerken

Uygun model seçimi kadar modeli vücudunuzda iyi bir şekilde taşımak da çok önemli. Özellikle tek parça mayolarda kadınlar genellikle modeli üst ve alt kısmım bedenlerine iyice oturtamadıkları için, estetik açısından bazen kötü bir görünüm ortaya çıkıyor. Bunu önlemek için, mayoyu giydikten sonra kalçalarınızı saran kısmı esnediği kadar yukarı doğru çekin. Normalde giyebileceğinizden daha üst bölgelere çekmeye çalışın. Daha sonra, kullanmayı düşündüğünüz yere kadar yavaşça aşağı çekin. Aynı zamanda göğüs kısmınında iyi yerleşmiş olmasına dikkat edin.

8- Mayo denerken

Tek parça bir mayoyu denemek isterseniz, mayoyu giydikten sonra askılarından tutup iyice yukarı çekin. Askıları bırakın ve mayo normal bir şekilde vücudunuza yerleşsin. Göğüs kısmı iyice oturmuşsa bu mayoyu satın alabilirsiniz.