GeriKişisel Bakım Manikürünüzü Evde Yapın!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Manikürünüzü Evde Yapın!

Manikürünüzü Evde Yapın!

"Tırnaklarınızın her gün bakımlı olmasını istiyorsanız, bu küçük tüyolarla manikürünüzü evde yapabilirsiniz..."

Kadınların güzelliklerini tamamlayan bir başka nokta da bakımlı eller. Ellerinizin her zaman "yeni manikür yapılmış gibi" görünmesi de size kalmış! İşte püf noktalar...

* Ellerinizi yıkayın ve kurulayın.Manikürünüzü Evde Yapın* Çift taraflı bir zımpara törpü kullanarak, yumuşak darbeler ile tırnaklarınızı törpüleyin. Tırnaklarınızı zayıflatabileceğinden, tırnak köşelerinizi törpülemekten sakının.

* Tırnaklarınızı şekillendirmeye başlayın. Kullanılan en popüler şekil ovaldir, ama siz elinize ve parmak şeklinize en uygun olanını şeçin.Manikürünüzü Evde Yapın* Ne kadar iyi yaptığınızı görmek için kontrol edin. Tırnaklarınızı eski bir külotlu çorap üzerinde gezdirin. Tırnaklarınızın çoraba takılmaması gerekir.

* Tırnaklarınızın çevresindeki deriye yumuşatıcı uygulayın ve birkaç dakika bekleyin.Manikürünüzü Evde Yapın* Ellerinizi bir kap sıcak suya geçirin ve birkaç dakika daha bekleyerek iyice ıslanmalarını sağlayın.

* Tırnak çevrenizdeki ölü derileri hafifçe geriye itin. Bu size acı vermemeli. Eğer şeytan tırnaklarınız çıkmışsa, onları dikketlice kesin.Manikürünüzü Evde Yapın* El losyonu uygulayın ve bir elinizin başparmağı ile diğer elinizin avuç içine masaj yapmaya başlayın. Bu kan dolaşımınızı artıracaktır. Eşit zaman vererek masajı diğer elinize de uygulayın.

* Tırnaklarınız, boyanmadan önce temizlenmiş olmalılar. Asetonlu pamuk ile tüm tırnak yüzeyini ovun. Kaygan bir kalıntı olup olmadığını kontrol edin. Hiçbir şey kalmadığında, tırnaklarınız oje için hazır demektir.Manikürünüzü Evde Yapın* Renk zamanı! Fırçanın üzerine küçük bir miktar oje alın ve tırnağınızın ortasından başlayarak boyayın. Fırçanız sadece bu işlemi sonuçlandıracak kadar oje taşımalıdır. Tırnak kenarlarınıza da gerekli darbeleri yaptığınızda işi bitirmiş olacaksınız. Tırnak, üç darbede tamamen boyanmış olmalıdır. İkinci katı sürmeden önce hazır olması için birkaç dakika bekleyin.Manikürünüzü Evde Yapın* Oje hazır olana kadar bekleyin (dokununca kuru olmalı) ve sonra en üst katı sürün. Manikürünüze hayat vereceği gibi tırnaklarınızı da koruyacağından, bu adımı atlamayın.

* Tüm ekipmanlarınızı alkol ile temizleyin ve kurudukları zaman, bir sonraki manikür için uygun bir yerde saklayın.Manikürünüzü Evde YapınÖneriler

Ojeler buzdolabında saklanabilir.

Eğer ojeniz çok yoğunsa, tiner ile inceltmeyi deneyin.Manikürünüzü Evde YapınOje kabınızı yapışkanlıktan korumak için üzerine küçük bir miktar vazelin sürebilirsiniz.